CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

23. 04. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Cestovního pojištění Allianz už zanedlouho bude obsahovat novou destinaci – vesmír

 


 

V minulosti byl vesmír dostupný pouze pro velmi omezený počet astronautů. Od října letošního roku se však otevře všem, kteří budou ochotni zaplatit 200 tisíc dolarů (zhruba 5,2 milionu korun). Jenom pro zajímavost – v roce 2001 stál vesmírný výlet amerického podnikatele Dennise Tita 20 milionů dolarů. O rok později se za stejnou částku podíval ke hvězdám i Jihoafričan Mark Shuttleworth. Oběma ji tehdy naúčtovalo Rusko. Možnosti cestovního pojištění však v té době končily na naší planetě.

Vesmírná turistika letos získává konkrétní podobu. Společnost Virgin Galactic, reprezentovaná podnikatelem Richardem Bransonem, už eviduje 450 zájemců z řad široké veřejnosti. Podle Mezinárodní asociace pro vesmírnou dopravu by se do roku 2015 mohlo uskutečnit celkem 50 tisíc komerčních letů. Každou cestu ke hvězdám může absolvovat celkem šest pasažérů, z čehož vyplývá, že během následujících dvou let by se o speciální pojištění pro vesmírné turisty mohlo zajímat zhruba 300 tisíc cestovatelů. Jejich příprava přitom nebude nijak náročná, stačí jim pouze dvoudenní trénink.

Kdokoliv si bude rezervovat palubní vstupenku do vesmírného korábu, připomínajícího však spíše futuristické letadlo, bude si už brzy v rámci této rezervace moci uzavřít cestovní pojištění s Allianz Global Assistance. Vše by mělo být přehledné a snadno dostupné na jedné webovské stránce s příslušnými odkazy.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.