Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Český nemovitostní fond ZDR Investments vstupuje do Německa a kupuje retail park Schwörstadt

Investice 18.05.2021 | 06:01 0 Komentářů

Ryze česká skupina nemovitostních fondů ZDR Investments pokračuje ve své expanzi na západní trhy. Po 3 akvizicích v Rakousku v loňském roce vstupuje na další trh, tentokrát do Německa.

Vstup na německý trh

První akvizicí skupiny ZDR Investments na území Německa je zavedený retail park ve Schwörstadtu, což je obec v Baden-Württembersku s 3 tis. obyvateli. Leží přímo na švýcarské hranici a retail park je tak atraktivním nákupním místem také pro obyvatele sousedních švýcarských obcí.

Pronajímatelná plocha retail parku Schwörstadt je 3.649 m2. Nákupem retail parku Schwörstadt získala skupina nemovitostních fondů ZDR Investments mezi své nájemce nově ALDI, největší potravinářský diskontní řetězec v Německu. Mezi další nájemce retail parku se řadí i další nadnárodní řetězce dm drogerie, kik a Tedi.

Strategie expanze na západní trhy

Vstupem do Německa pokračuje ZDR Investments ve své zahraniční expanzi do stabilních západních zemí, kde diskont má svou tradici a jsou zde situovány centrály globálních diskontních řetězců. V roce 2020 proběhla akvizice 3 nemovitostí v Rakousku, na konci 2021 mají nemovitosti v Rakousku a Německu tvořit cca 30 % podíl na portfoliu skupiny ZDR Investments. Aktuálně vlastní skupina nemovitostních fondů ZDR Investments 40 nemovitostí v celkové hodnotě 5,6 mld. Kč.

Úspěšné první pololetí roku 2021

Atraktivní akvizice v celkové hodnotě přesahující 1,5 miliard korun během prvního pololetí prodlužují WAULT u obou nemovitostních fondů ZDR Investments na 8 let a patří tak k nejdelším na českém trhu. Do portfolia přibyly retail park VORUM Voitsberg v Rakousku, Retail park Světlá nad Sázavou, Penny Netolice, Retail Arena Chodov (DECATHLON), retail park Schwörstadt v Německu a dokončují se akvizice dvou nemovitostí s potravinářskými nájemci na Slovensku. Podíl potravinářů mezi retailovými nájemci se tak na celkovém nemovitostním portfoliu ZDR Investments během pololetí dále zvyšuje na téměř 50 %.

Roman Latuske, partner ZDR Investments

„Strategickým cílem pro nás je vysoký podíl segmentu potravin mezi našimi nájemci, což vedle celkové orientace na segment cenově dostupného zboží výrazně přispělo k stabilitě výnosů i během složitého období koronavirové epidemie. Vývoj posledního roku potvrdil, že je naše investiční strategie s fokusem na regionální retail diskontního typu krizi odolná.  V kombinaci s délkou uzavřených nájemních smluv se tak naše nemovitostní fondy stávají pro investory dlouhodobě perspektivní“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.