Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Český FinTech Bondster raketově roste. Překonal miliardu v obratu na investiční platformě

Investice 25.02.2020 | 12:44 0 Komentářů

Praha, 25. 1. 2020 – Na investiční platformě Bondster.com se proinvestovala v půjčkách první miliarda. Zájem o investice do P2P půjček mají nejen Češi, ale také zahraniční investoři a alternativní fondy. Aktuálně už má český start-up přes 9 tisíc registrovaných uživatelů.

„Velice nás těší, že se stáváme nejen českým lídrem, ale celosvětově respektovanou online investiční platformou. Naší velkou konkurenční výhodou je garance zpětného odkupu a investice už od stokoruny. Chtěli jsme investorům nabídnout větší jistotu než u tradičních P2P konceptů,“ upřesňuje Jana Mücková, ředitelka investiční online platformy Bondster.com. Právě s jejím příchodem nabral projekt dynamiku a obrovskou sílu.

P2P je zkratka výrazu peer to peer, který je původně z prostředí internetu, kdy spolu komunikovali lidé napřímo. Sektor P2P (investičních půjček) pak označuje poskytování půjček napřímo. Tento nastupující fenomén se může zdát na první pohled poměrně mladý, ale jeho kořeny sahají až do roku 2005, kdy v Anglii začala půjčovat prostřednictvím P2P společnost Zopa, která funguje dodnes. Dalším průkopníkem z britských ostrovů je společnost Funding Circle. Vznikla v roce 2010 a dosud přes její platformu proteklo více než 8 miliard liber. Také v USA už platformy P2P fungují delší dobu. V roce 2006 byly založeny společnosti Prosper Marketplace a Lending Club. Druhá jmenovaná je v současnosti považována za největší P2P platformu na světě a je obchodována na newyorské burze.

Tisková zpráva Bondster

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.