Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Česko má první absolventy nejvyšší finančně-poradenské certifikace EFP

Úspěšnou zkouškou včera završili první účastníci z ČR svoji cestu k získání profesního titulu EFP v oblasti finančního poradenství a plánování. EFP (European Financial Planner) je nejvyšší finančně-poradenský profesní titul poskytovaný mezinárodní certifikační autoritou EFPA Europe.

Certifikace EFP představuje ucelený kvalifikační standard pokrývající všechny oblasti finančního plánování. Certifikát EFP může získat finanční poradce, který je držitelem certifikátu EFA minimálně po dobu 2 let.  EFP tak navazuje a prohlubuje již získané kompetence EFA a rozšiřuje jejich znalostí pro obsluhu segmentu malých a středních podnikatelů, rodinných firem a bonitních klientů – rentiérů.

„V rámci certifikačních programů EFPA Česká republika jsme až do dnešního dne neměli poradce, kteří by v rámci mezinárodně uznávaných evropských profesních titulů dosáhli na pomyslný vrchol. Držitelé certifikátů EFP představují naprostou špičku mezi finančními poradci/plánovači a pro své klienty záruku nejen precizního profesionálního přístupu, ale rovněž nadstandardních znalostí v jejich specializaci napříč finančním trhem,“ říká Marta Gellová,

Náročnost certifikace ukazuje nejen čas, který musí zájemci o EFP certifikát věnovat samotnému studiu – 8 měsíců, ale také počet úspěšných absolventů, kterých je pouze 60 % ze všech účastníků zkoušek.  Zájemci o tento profesní titul již musí mít certifikaci EFA, jež má v České republice pouze necelých 300 elitních finančních poradců. Pro klienty to představuje přidanou hodnotu komplexního poradenství, řešení postavené na analýze a finančním plánu v rámci produktů a nabídek celého finančního trhu. Z průzkumu vyplývá, že například 86 % poradců s certifikací EFA má loajálnější klientelu a 89 % procent nyní spravuje klientům větší majetek. Přínos vidí i společnosti, které svým poradcům získání certifikace umožnili. Fluktuace certifikovaných poradců je výrazně menší.

Letošním novinkám v oblasti finančního poradenství a očekáváním příštího roku se bude věnovat rovněž  VII. Mezinárodní konference EFPA Česká republika „Od odbornosti k úspěšnosti“, pořádaná 26. září v Praze.  Účastníci konference se například mohou těšit na zajímavé vystoupení hlavního řečníka, kterým bude předseda českého biatlonu a úspěšný sportovní manažer Jiří Hamza. Ten ve své prezentaci poukáže na paralely mezi sportem a profesí finančního poradenství, týmem a rolí Individuálního hráče i vlastností úspěšných lidí. Prezentovány budou také poznatky ze setkání 12 zemí EFPA European Think Tank a výsledky unikátního průzkumu mezi členy EFPA ČR.

„Pro společnost Conseq jsou nezávislí zprostředkovatelé a finanční poradci zdaleka nejdůležitějším distribučním kanálem. Proto věnujeme svou energii jak jejich vzdělávání, tak komunikaci a setkávání se s nimi, abychom získali zpětnou vazbu. A konference pořádané EFPA nám umožňují obojí velmi efektivně a cíleně realizovat.“ hodnotí přínos konference Richard Siuda, ředitel retailového prodeje a předseda představenstva společnosti Conseq Investment Management.

Součástí konference jsou rovněž odborné workshopy, zaměřené na představené novinky a aktuální trendy v oblasti finančního poradenství. Na závěr konference se uskuteční panelová diskuze zástupců největších distribučních společností, kteří se budou zabývat otázkou, co bylo a je pro jejich profesionální i osobní úspěch nejdůležitější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.