Čtvrtek 24. září. Svátek má Jaromír.

Česká spořitelna spustila webový portál k sociálním kartám www.skontakt.cz

Od 1. května 2012 je k dispozici webový portál ke kartám sociálních systémů – tzv. sKartám, který spustila Česká spořitelna společně s Ministerstvem práce a sociálních věcí. První sKarty budou dodány na úřady práce na konci letošního června, kde si je příjemci dávek převezmou. Do konce roku bude postupně vydáno zhruba 850 tisíc karet. Příjemci dávek (kromě důchodů a nemocenské) tak s předstihem získají všechny potřebné informace na jednom místě.

Webový portál obsahuje šest základních sekcí: vše o sKartě, poplatky, dávky, návody, nejčastější otázky a odpovědi a kontakty. K dispozici je i vyhledávač pracovišť úřadů práce a také bankomatů České spořitelny.

V sekci o sKartě najdou zájemci informace o tom, komu je sKarta určena, kdo a kde ji bude vydávat, jak a kde lze kartu použít, informace o výhodách či poplatcích spojených s kartou. Záložka „Dávky“ umožňuje lepší orientaci v jednotlivých typech sociálních dávek – přídavek na dítě, rodičovský příspěvek, příspěvek na bydlení, dávky pěstounské péče, porodné a pohřebné. Sekce „Návody“ ukazuje krok po kroku cestu, jak se příjemce dávky dostane k sKartě. „Kontakty“ poskytnou linku na Kontaktní centrum pro dávky (844 844 803) a další důležité odkazy např. na úřady práce, Ministerstvo práce a sociálních věcí a Českou správu sociálního zabezpečení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.