Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Česká spořitelna je generálním partnerem letošního Roku průmyslu a technického vzdělávání

Svaz průmyslu a dopravy ČR vyhlásil rok 2015 Rokem průmyslu a technického vzdělávání

  • Do této iniciativy se zapojila i Nadace Depositum Bonum, která podporuje kvalitní vzdělání technických a přírodovědných oborů
  • Tento projekt by měl upozornit na nedostatek technicky vzdělaných zaměstnanců a podpořit propojování akademické a privátní sféry

Rok 2015 se ponese ve znamení technického vzdělávání. Nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců s technickým vzděláním je dlouhodobým problémem České republiky. Pokud však budou mít české firmy i v budoucnu stejné obtíže se sháněním těchto pracovníků jako dnes, nebude moci zdejší průmysl nikdy využít svůj plný potenciál. Řešením je užší spolupráce škol a firem, která by mohla mladé lidi přitáhnout k technickým oborům. A právě propojování obou sfér je i cílem Nadace Depositum Bonum, kterou založila Česká spořitelna. V letošním roce bude její podpora kvalitního vzdělávání ještě intenzivnější. Česká spořitelna se totiž jako generální partner zapojila do iniciativy Svazu průmyslu a dopravy ČR, který letošní rok vyhlásil Rokem průmyslu a technického vzdělávání.

„Českou ekonomiku vždy profilovaly  inovativní a prosperující průmyslové firmy. O tom, jestli tomu tak bude i za dvacet let, rozhodnou dnešní žáci na základních a středních školách. Pokud v technických a přírodovědných oborech vycítí úžasnou příležitost pro rozvoj svojí kreativity a cestu k osobnímu úspěchu a naplnění, budeme mít vyhráno. V České spořitelně prostřednictvím Nadace Depositum Bonum děláme dnes maximum pro to, aby se tato vize naplnila. Proto jsme také přivítali myšlenku Roku průmyslu a technického vzdělávání a nezaváhali stát se jeho generálním partnerem,“ uvedl Pavel Kysilka, předseda představenstva České spořitelny a předseda správní rady Nadace Depositum Bonum.

Právě Nadace Depositum Bonum, kterou Česká spořitelna založila před dvěma lety, pomáhá zkvalitnit výuku technických a přírodovědných oborů na českých školách. V rámci projektu Elixír do škol Nadace po celé České republice založila 21 Regionálních center, ve kterých se každý měsíc schází učitelé fyziky a vyměňují si své nejlepší nápady do výuky. V centrech si také mohou zdarma půjčit učební pomůcky v celkové hodnotě necelého milionu korun.

Jedním z cílů Nadace Depositum Bonum je i propojovat školy s místními podniky, aby společně pomohly dětem ukázat technické obory v novém světle. Do projektu se již zapojují firmy, které učitelům a jejich žákům nabízejí exkurze a podporují Regionální centra nákupem dalších pomůcek.

„Od firmy Meopta jsme dostali bedny čoček. Máme rozptylky, spojky i hranoly. Děti pomůcky dostanou do ruky, můžou se sklem dělat pokusy a kantor se nemusí bát, že se něco rozbije. Je to naprosto skvělé a jsme za to velmi vděční,“ pochvaluje si Irena Dvořáková, učitelka fyziky na ZŠ Červený vrch v Praze a hlavní metodička projektu Elixír do škol. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.