Pondělí 23. listopadu. Svátek má Klement.

Česká spořitelna bude od června novým depozitářem ING Penzijního fondu

eská spořitelna zvítězila ve výběrovém řízení na poskytovatele služeb depozitáře ING Penzijního fondu. 

ING PF, jehož celkový majetek přesahuje 26 mld. Kč a spravuje účty více než 400 tisícům klientů, je důležitou součástí systému českého penzijního připojištění.

Změna depozitáře nastane k 1. červnu 2012 a v souvislosti s ní dojde ke změně čísla bankovního účtu, na které budou klienti zas

Depozitářská smlouva mezi Českou spořitelnou a ING Penzijním fondem byla podepsána 30. března 2012 a změnu depozitáře schválila Česká národní banka 19. ledna 2012. 

„Česká spořitelna, která je v současné době depozitářem pro 67 fondů, jejichž aktiva představují hodnotu přes 103 mld. Kč, tak bude pečovat o dalších 26 mld. Kč v ING Penzijním fondu,“ uvedl Stanislav Šnajdr, ředitel odboru Custodian služby České spořitelny.

„Těší nás, že jsme uspěli v tvrdé konkurenci významných tuzemských depozitářských bank a dokázali tak, že naše nabídka byla pro ING Penzijní fond nejatraktivnější. V rámci služeb depozitáře tak budeme fondu nabízet i služby platebního styku, správy běžných účtů a custody,“ uvedl Pavel Bříza, ředitel odboru Finanční instituce České spořitelny.

ING PF informuje své klienty o změně čísla účtu dopisem, fond ke změně připravil i speciální stránky www.ingpojistovna.cz/depozitar, klienti se mohou rovněž obrátit se svými dotazy na telefonní linku 844 444 480. Klienti, kteří zasílají své příspěvky na penzijní připojištění bankovním převodem, mají na přesměrování plateb čas do konce srpna 2012. O změně depozitáře jsou informování i jejich zaměstnavatelé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.