Středa 22. září. Svátek má Darina.

ČESKÁ POJIŠŤOVNA PŘICHÁZÍ S NOVÝM ÚRAZOVÝM POJIŠTĚNÍM PRO AUTOŠKOLY

Podle novely zákona o autoškolách je každý žák povinen odjezdit několik jízd na motorce sám, zatímco instruktor ho doprovází na vlastním stroji. Autoškoly nyní stojí před otázkami, jak zajistit svým žákům co největší bezpečnost a kdo odpovídá za případnou škodu, kterou žák na motorce způsobí. Pro výuku v autoškole je platné pojištění motorových vozidel. Ale co když si žák při výuce přivodí úraz? Česká pojišťovna na změnu reaguje novým úrazovým pojištěním, v rámci kterého při výuce v autoškole neuplatňuje výluku na řízení bez řidičského oprávnění. Nově také rozšiřuje pojistné krytí úrazového pojištění při pojištění motorových vozidel. 

Česká pojišťovna přináší autoškolám produkt poskytující ochranu pro jejich žáky i v případě úrazu, který si způsobí při výuce. „Smyslem této novinky je zajistit našim klientům z řad autoškol co nejkomplexnější služby pro žáky, a to bez zbytečného papírování. Seznam žáků pro pojištění stačí jednoduše zaslat e-mailem. Předpokládáme, že v konkurenčním prostředí autoškol se může pro žáky jednat o vítaný benefit,“ vysvětluje Markéta Škvorová, produktová manažerka z České pojišťovny.

Úrazové pojištění pro autoškoly lze využít samostatně, či v kombinaci s pojištěním motorového vozidla – tedy spolu s povinným ručením a havarijním pojištěním. Novinkou je skutečnost, že pojištění nevylučuje z plnění osoby bez řidičského oprávnění, vše je navíc v ceně pojistného. Úrazově se lze pojistit na dobu nezbytného léčení úrazu, proti trvalým následkům i na hospitalizaci následkem úrazu. „Například v případě natržení kolenního vazu bez trvalých následků dostane žák kompenzaci 9 450 korun. V mezním případě trvalého upoutání na invalidní vozík bude mít nárok na více než 330 000 korun,“ doplňuje Markéta Škvorová.   

Úrazové pojištění pro autoškoly

 

ŽÁCI 18 + let

ŽÁCI 0–17 let

Smrt následkem úrazu

300 000 Kč

100 000 Kč

Trvalé následky úrazu

300 000 Kč

300 000 Kč

Doba nezbytného léčení od 15. dne

150 Kč

50 Kč

Hospitalizace následkem úrazu denně

150 Kč

50 Kč

Cena

114 Kč / žák

47 Kč / žák

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.