Neděle 24. října. Svátek má Nina.

Česká národní banka schválila IPO společnosti SAB Finance, ta se chystá vstoupit na Burzu cenných papírů Praha

Investice 21.12.2020 | 13:53 0 Komentářů

Česká národní banka vydala rozhodnutí o schválení prospektu zaknihovaných akcií společnosti SAB Finance a.s. Ta se chystá vstoupit na Standard Market Burzy cenných papírů Praha. Zahájení obchodování na burze je plánováno na konec ledna 2021 a bude se jednat o třetí největší emisi na trhu Standard. SAB Finance a.s. nabídne dividendové akcie s dividendou vyplácenou dvakrát ročně. Dividendové akcie jsou v České republice velmi oblíbené.

Rozhodnutí vstoupit na Pražskou burzu je přirozenou součástí růstu společnosti, která má v portfoliu 18 tisíc klientů a kontinuálně roste. Cílem veřejné emise akcií SAB Finance a.s. je zahraniční expanze společnosti a získání kapitálu pro další investice SAB Financial Group a.s. do bankovního sektoru. V rámci skupiny SAB Finance jednáme o nákupu švýcarské banky s ambicí poskytnout klientům špičkový private banking na globální úrovni. Průběžně analyzujeme také možnosti koupě banky v Německu, kde jsme již úspěšní a na depozitech nabíráme miliony eur,“ uvádí zakladatel SAB Finance a.s. Radomír Lapčík.

SAB Finance a.s. je regulován Českou národní bankou se ziskovou historií delší než 15 let. Poslední auditovaný obrat za rok 2019 byl více než 280 miliard korun, výsledky jsou pravidelně auditovány KPMG. Zisk společnosti SAB Finance za rok 2020 bude 138 milionů korun a plánovaný zisk pro rok 2021 je 168 milionů korun. Předpokládaná tržní kapitalizace SAB Finance a.s. je 2,7 miliardy korun.

Investice do akcií SAB Finance a.s. představuje zajímavou investici, protože podnikání v oblasti devizových obchodů je relativně odolné vůči tržním výkyvům. Česká republika má exportně orientovanou ekonomiku, takže z tohoto pohledu je byznys SAB Finance a.s. poměrně velmi stabilní. Navíc panuje doba tištění peněz ve velkém a s tím, jak budou trhy těmito penězi zaplavovány, bude čím dál více růst zájem o solidní zhodnocení financí,“ komentuje přicházející oživení českého kapitálového trhu ekonom Lukáš Kovanda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.