Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Česká mincovna pořádá den otevřených dveří. Nahlédněte pod pokličku ražby mincí!

Investice 16.06.2014 | 15:40 0 Komentářů

Ve čtvrtek 26. června bude jablonecká Česká mincovna pořádat pro veřejnost den otevřených dveří. Prohlídky začínají od 13 hodin odpoledne a končí v 18 hodin. Zájemci budou moci nahlédnout do tajů procesu ražby mincí, se kterými denně platí v obchodech, ale i těch cenných zlata a stříbra. Kromě toho je pro návštěvníky připraven doprovodný program s občerstvením, hudbou a soutěžemi. (Tisková zpráva: Česká mincovna)

Mincovna se jako přísně střežený provoz otevírá veřejnosti pouze na jediný den v roce, vždy ve dnech výročí jejího založení. „Letos návštěvníci uvidí z čeho a jak vznikají dvoukoruny, ukážeme jim výrobu pamětních mincí ze zlata a stříbra a to, čím vším musí projít, než je expedujeme do České národní banky. Pro ty, kteří budou čekat na prohlídku, je před mincovnou připraven doprovodný program. Pro chytré hlavy máme kvíz, ve kterém si ověří, kolik toho vědí o mincích a mincovně, výtvarně nadaní si pak mohou vyzkoušet navrhnout vlastní pamětní medaili,“ říká Lukáš Jokl, marketingový manažer České mincovny. 

Prohlídky mincovny se budou konat ve čtvrtek 26. června od 13:00 do 18:00. Každou půlhodinu vyrazí na exkurzi jedna skupina, poslední bude v 17:30. Kapacita exkurzí je omezená, předem je možné se přihlásit na zákaznické lince 483 513 513, a zajistit si tak místo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.