Středa 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Česká APS odkupuje od Bank of Cyprus Public Company Ltd portfolio nesplácených pohledávek v hodnotě 245 milionů eur

BankyInvestice 13.02.2019 | 09:17 0 Komentářů

APS Delta s.r.o., která je součástí skupiny APS s, uzavřela s kyperskou Bank of Cyprus Public Company Ltd k 30. září 2018 dohodu o odkoupení úvěrů v nominální hodnotě 245 milionů eur.Portfolio obsahuje 8 800 spotřebitelských úvěrů a 900 úvěrů pro malé a střední podniky.

Po završení transakce bude služby spojené se správou portfolia vykonávat APS Debt Servicing Cyprus, která je zároveň prvním poskytovatelem těchto služeb v zemi.

„Tato nová akvizice podtrhuje odhodlání naší společnosti investovat do kyperské ekonomiky. Naším cílem je vyhledat další investiční příležitosti a pomoci podpořit financování bank,” sdělil generální ředitel APS Martin Machoň.

 „Na kyperském trhu se pohybujeme od roku 2016. Jedná se zde o naši první úspěšnou transakci v oblasti nesplácených pohledávek. V Kypru vidíme velký potenciál pro další investiční příležitosti,” uvedl investiční ředitel společnosti APS Viktor Levkanič. Podle údajů kyperské národní banky poklesl od prosince 2014 objem nevýkonných pohledávek o 16 miliard eur.

 „Očekává se, že transakce, která je předmětem schválení regulačních a dalších úřadů, bude završena ve druhém čtvrtletí letošního roku,” dodává ředitelka APS DS Cyprus Kiki Papadopoulou.

Skupina APS je jednou z předních společností v oblasti investic, managementu a inkasa pohledávkových portfolií a nemovitostí ve střední a jihovýchodní Evropě. Společnost byla založena v roce 2004 v Praze, kde je umístěna centrála. APS poskytuje kompletní servis v oblasti pohledávkového poradenství, řízení pohledávek, investic a správy majetku. Prostřednictvím více než 800 profesionálů poskytuje služby v 15 evropských zemích: Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Černé hoře, České republice, Chorvatsku, Kypru, Lucembursku, Maďarsku, Polsku, Rakousku, Rumunsku, Řecku, Slovensku, Slovinsku a Srbsku.

Skupina APS upsala a spravuje 82 portfolií s nesplácenými úvěry v přibližné celkové hodnotě 10,2 miliard eur.

Tisková zpráva APS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.