Středa 22. září. Svátek má Darina.

Češi ve slevách utrácejí dvakrát více než obvykle

Banky Equa bank 23.09.2016 | 12:55 0 Komentářů

Češi čím dál víc využívají slevových akcí.  Potvrdil to i uplynulý víkend[1], během něhož desítky obchodů i e-shopů nabídly své zboží se slevou od 20 až do 70 %. V porovnání s běžným víkendem[2] tak Češi utráceli ve slevových akcích dvakrát tak více.  Vyplynulo to z interních dat Equa bank.

Největší zájem měli během uplynulého víkendu Češi o oblečení a obuv. Počet transakcí za tyto produkty vzrostl oproti běžnému víkendu o více než 94 %. Průměrně za zboží Češi zaplatili 900 korun, což je o 27 % víc, než při běžných nákupech tohoto typu. Velký zájem byl také o elektroniku, kde se počet transakcí zvýšil o 45 %, a o doplňky či vybavení do domácnosti, kde transakce vzrostly o 39 %.

„Statistiky potvrzují, že si Češi rádi počkají na slevy, poté berou obchody útokem a ze svých peněženek vydají mnohem více peněz. Podle toho, co Češi nakupují, což jsou zejména oděvy, ale také kosmetika či vybavení do domácnosti, lze odvodit, že nákupy v akcích přitahují více ženy než muže,“ říká Tomáš Veselý, ředitel depozitních produktů Equa bank.


[1] 16. – 18. září 2016

[2] 09. – 11. září 2016

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.