Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Češi se zapomínají pojišťovat na adventní zájezdy do zahraničí, škod přitom přibývá!

Pojištění 27.11.2014 | 14:20 0 Komentářů

Oblíbenost jednodenních a víkendových zájezdů na adventní trhy mezi Čechy stále stoupá. Každoročně takto vyrazí za vánoční atmosférou a nákupy desetitisíce lidí. Letos to nebude jinak. Většina lidí však zapomíná, že jde o zahraniční cestu jako každou jinou a riskují výjezd bez cestovního pojištění. (Tisková zpráva: Evropská pojišťovna)

Vídeň, Drážďany, Norimberk, Krakow, Salzburg. To je jen několik destinací z desítek, které cestovní kanceláře nabízejí v rámci tzv. adventních zájezdů. Cestovní pojištění u nich bývá volitelné a lidé si ho často zapomínají sjednat. „Řadě lidí vůbec nedochází, že když ráno vyjedou a večer se vrátí domů, stále existuje nebezpečí, že se jim v zahraničí může něco stát,“ varuje Vlastimil Divoký z ERV Evropské pojišťovny a dodává: „Turisté se také stávají obětí zlodějů a výjimkou není ani to, že způsobí škodu někomu jinému.“

Ošetření v Německu či Rakousku za desetitisíce

Jen vloni řešila ERV Evropská hned několik pojistných událostí z vánočních víkendových cest. Na trzích ve Vídni uklouzla mladá žena na zledovatělé dlažbě a udeřila se do hlavy. V nemocnici si ji nechali přes noc na pozorování a druhý den ji sanita převezla do Prahy. Transport vyšel na 30.000 korun,“ popisuje Vlastimil Divoký. Stejnou částku zaplatíte jen za ambulantní ošetření zlomené ruky.

Lidé se spoléhají na evropský průkaz zdravotního pojištění nebo na pojištění u bankovní karty. Ty jim ale většinou náklady na případné ošetření nepokryjí.

Kartička pojištěnce nezahrnuje asistenční služby, transport do nemocnice ani převoz zpět do Česka. Pojištění u platebních karet zase mívá nedostatečné limity a omezené služby.

Adventní trhy – ráj zlodějů

A léčebné výlohy nejsou zdaleka jedinými škodami. ERV Evropská vloni v prosinci řešila i případy okradených turistů. Bez dárků a bez fotoaparátu se vrátil z adventních trhů v Budapešti 50letý muž. Při ochutnávce místních vánočních delikates do něj strčili zloději a ukradli mu fotografickou výbavu za více než 20 tisíc korun. Vyplatí se mít i pojištění proti škodě způsobené druhým. „Šestiletá dívka shodila na trzích v Drážďanech stojan s ručně vyráběnými vánočními ozdobami a způsobila škodu za 350 eur,“ říká Vlastimil Divoký z ERV Evropské pojišťovny.

Pohodový výlet za vánoční atmosférou se tak může změnit v pěkně nemilý dárek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.