CZK/€ 24.710 -0,12%

CZK/$ 23.453 -1,09%

CZK/£ 29.283 +0,78%

CZK/CHF 23.634 +0,23%

05. 06. 2012

0 komentářů

Subjekty:

ČEŠI SE V ZIMĚ ZRANÍ NEBO ONEMOCNÍ NEJEN NA HORÁCH, ALE STÁLE ČASTĚJI TAKÉ NA EXOTICKÉ DOVOLENÉ

 


 

Dovolená u moře v Egyptě dokáže výletníky někdy hodně potrápit. Komplikované střevní potíže jsou v této africké zemi bohužel na denním pořádku. Naproti tomu v Rakousku, druhé nejčastější zimní destinaci, řešila ČP především nejrůznější úrazy klientů vyžadující chirurgické ošetření. To je samozřejmě spojeno hlavně s trendem aktivně strávené dovolené na lyžích nebo snowboardu. Mezi další země, z nichž klienti nahlásili nejvíce pojistných událostí, patřila Itálie a dále pak USA, Francie, Německo a Thajsko.

„V uplynulé zimní sezoně výrazně přibylo klientů, kteří vyrazili za teplem k moři. V tomto směru se jako nejlákavější destinace pro české turisty jeví Thajsko či Dominikánská republika. Ještě více lidí ale zamířilo do Spojených států amerických. Většinu těchto zemí přitom spojuje především fakt, že léčebné náklady jsou zde násobně vyšší než v Evropě,“ upozorňuje Eva Kočková, ředitelka Odboru neživotního pojištění České pojišťovny. Své o tom ví i klient ČP, který si právě v USA při rallycrossu vážně poranil nohu. Náklady na jeho léčbu spojenou s hospitalizací, operací a následným převozem do ČR prozatím překročily dva miliony korun, a účet ještě zdaleka není konečný. V exotických zemích pak kromě úrazů na turisty útočí také nejrůznější kožní onemocnění, vysokohorská nemoc nebo vysoké horečky.

Mezi nejčastější diagnózy zimní sezony 2011/2012 se jednoznačně řadí zlomeniny a pohmožděniny, úrazy kloubů, střevní potíže, infekce dýchacích cest a také potíže se zuby. „U většiny těchto zdravotních problémů našich klientů jsme zaznamenali meziroční nárůst. Celkově se zvýšil rovněž počet případů, které si vyžádaly hospitalizaci či repatriaci do vlasti. Bohužel jsme v zimě v zahraničí řešili i šest úmrtí,“ doplňuje podrobnosti Eva Kočková. Věkové spektrum klientů, kteří v zahraničí vyhledali pomoc asistenční služby cestovního pojištění, zahrnuje kojence, mládež i cestovatele důchodového věku. „Celá třetina všech nahlášených pojistných událostí se týkala klientů ve stáří 31 až 50 let. Nejstarší klientkou, které pomohlo cestovní pojištění při dovolené ve Švýcarsku, byla dáma ve věku 97 let,“ odhaluje další detaily analýzy zimní sezony Eva Kočková.

Již téměř rok mají cestovatelé k dispozici aplikaci České pojišťovny pro chytré telefony s názvem Pojišťovna.
Díky ní si mohou sjednat nové nebo prodloužit stávající cestovní pojištění či zobrazit „kartičku“ pojištění.
V průběhu zimní sezony využili turisté aplikaci především ke sjednání týdenního cestovního pojištění pro cesty
do rakouských a italských lyžařských center.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Pojištění a válka: co by se plnilo a co ne?

Není tajemstvím, že pojišťovny uplatňují výluky. Tedy, v pojistných podmínkách vyjmenovávají situace, při kterých by bylo plnění pojišťovny zamítnuto. Má se za to, že mezi takové výluky patří i různé extrémní situace jako jsou škody vzniklé následkem válek, vzpoury, povstání, stávek, terorismu, […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 04. 2022

Podpojištění nemovitosti a jeho nástrahy

Optimisté odhadují, že ze všech majetkových smluv je jich v pojišťovnictví polovina podpojištěná. Pesimisté pak k tomu dodávají, že podpojištěných je kolem 80 procent smluv. S tím, jak se v poslední době zvyšovaly ceny stavebního materiálu, nabývá téma podpojištění další rozměr. Na […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

26. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.