Úterý 29. září. Svátek má Michal.

Češi se mnohem více obávají toho, že jim auto někdo ukradne, než že by sami nabourali

Česká pojišťovna loni v rámci havarijního pojištění uzavřela téměř 1500 případů odcizených aut. Byly mezi nimi jak tradiční značky, tak i vozy Hummer nebo Porsche. Majitele automobilů zasáhne krádež vozu vždy velmi citelně. Až donedávna bylo přitom v těchto případech havarijní pojištění jedinou pomocnou rukou. Nyní je tomu ale jinak. Česká pojišťovna totiž od pondělí 30. dubna nabízí motoristům balíček povinného ručení s názvem Premium. Ten kryje nejen riziko odcizení, ale i živelní rizika či střet se zvěří, a představuje tak nejkomplexnější povinné ručení na českém trhu. Navíc opět s chytrým telefonem s aplikací „Pojišťovna“ a tříletou garancí ceny.

Podle statistik České asociace pojišťoven je každých 40 minut v Česku ukradeno jedno auto, havarijní pojištění má však uzavřeno pouhá pětina majitelů vozů. Ti ostatní si tedy v minulosti museli nový vůz pořídit ze svých prostředků. Nejde přitom o nízké částky, jen vloni totiž Česká pojišťovna v souvislosti s krádežemi automobilů vyplatila v průměru za jednu pojistnou událost přes 200 000 korun.

„Z našich výzkumů vyplývá, že motoristé se mnohem více obávají toho, že jim auto někdo ukradne, než že by sami nabourali. Navíc jsou trendem současnosti krádeže starších vozů na náhradní díly, zatímco v minulosti se zloději více zaměřovali na nové luxusní vozy. Proto nyní k povinnému ručení klientům přidáváme také pojištění proti krádeži vozidla,“ říká Pavel Martynek, vrchní ředitel Úseku pojištění motorových vozidel ČP.

Nejčastěji kradenými vozy u nás jsou automobily značky Škoda (více než 60 % případů), což je vzhledem k jejich dominantnímu podílu na trhu logické. Následují značky Volkswagen s 11 procenty a s odstupem pak Ford a Renault se 4, respektive 3 procenty. Nejvíce se v roce 2011 zloději zajímali o automobily barvy šedé metalízy (20 %) a dále o auta bílá (12 %) a auta s černým metalickým lakem (10 %).

Nový balíček Premium rozšiřuje stávající 1. Povinné ručení Bez povinností o celou řadu benefitů a představuje tak nejširší nabídku povinného ručení, kterou řidiči mohou na trhu získat. Samozřejmostí je bezplatně poskytovaná služba přímé likvidace, garance pevné ceny pojištění na tři roky, „odpuštění vlivu na bonus“ u první nehody, pojištění pro případ střetu se zvěří či limit pojistného plnění ve výši 150 milionů Kč pro škody na zdraví i na majetku. Navíc pak balíček Premium přináší několik dalších připojištění v ceně – pojištění proti odcizení a živelním pohromám. „V autopojištění je v poslední době trendem smazávání rozdílů mezi povinným ručením a havarijním pojištěním. Platí to zejména pro šíři rizik, které povinné ručení kryje,“ vysvětluje Pavel Martynek. 

Klienti, kteří si u ČP sjednají variantu povinného ručení Premium s pojištěním navíc získají, podobně jako u variant Exclusive Plus a Max, také chytrý telefon s operačním systémem Android a nahranou aplikací „Pojišťovna“. „Motoristé mohou samozřejmě využít i možnosti sjednat si doplňková pojištění k ostatním variantám našeho povinného ručení. V podstatě si tak mohou stavebnicově složit takový produkt, který nejvíce vyhoví jejich představám,“ uzavírá Pavel Martynek.  

Jeden komentář: “Češi se mnohem více obávají toho, že jim auto někdo ukradne, než že by sami nabourali”

  1. Jarka napsal:

    My jsme měli obavu z obojího proto jsme si na <a href=„http://­www.srovnator­.cz/havarijni-pojisteni/“> této stránce </a> nechali poradit a uzavřeli jsme si levné pojištění na všechna rizika a jsme spokojení za nás palec nahoru http://www.srov­nator.cz/hava­rijni-pojisteni/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.