Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Češi přeplácejí půjčky od České spořitelny a mobilní paušály od O2

Banky 06.05.2021 | 13:00 0 Komentářů

Finanční antivirus Patron GO, který hlídá finanční zdraví rodinných rozpočtů, si do svých mobilů naistalovalo již 1500 uživatelů. Přestože je aplikace na trhu jen dva týdny, zkontrolovala už 150 tisíc plateb a našla přes 1 000 virů. Jejich vyléčení by majitelům účtů přineslo více než 5,2 milionu Kč. Nejvíce předražené platby v oblasti osobních půjček identifikoval Patron u České spořitelny, v případě mobilních tarifů pak u operátora O2.

„Máme již 1 500 aktivních uživatelů, tedy dostatečné množství dat, abychom mohli dělat relevantní závěry,“ říká Lukáš Vršecký, CEO finančního antiviru Patron GO, a dodává: „K dnešnímu dni jsme analyzovali stovky mobilních paušálů. Jako nejvíce předražené vycházejí dle zjištění Patrona tarify za neomezené volání a data od operátora O2. Jejich průměrná cena je 1 131 Kč měsíčně. Ovšem cena dosažitelná na trhu za stejnou službu je menší než 700 Kč měsíčně. Jen na mobilních službách u O2 tak Patron svým uživatelům zařídil roční úsporu 1 130 960 Kč.“

„Zaměřili jsme se i na osobní půjčky. Ty od České spořitelny mají dle zjištění Patrona průměrnou splátku 6 378 Kč. Na trhu lze ale sjednat podstatně výhodnější úvěry, což je vidět i na celkové roční úspoře, kterou Patron spočítal na 926 326 Kč,“ dodává Jiří Paták, spoluzakladatel projektu finančního antiviru Patron GO.

Aplikace Patron GO po instalaci na mobilní telefon naskenuje platby a majiteli vypíše, za co všechno by mohl platit méně. V první fázi se zaměřuje na oblast financí, energií a telekomunikačních služeb, časem její autoři plánují rozšíření i na další služby a nákupy. Patron Go neprodává, ale zlevňuje. Uživatel přitom vše vyřeší on-line ve svém mobilu. Čeští tvůrci Jiří Paták a Lukáš Vršecký přináší na trh úplně novou úroveň správy rodinných financí. Staví na hluboké znalosti trhu, byznysových dat a pokročilém transakčním mapování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.