Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Češi od konsolidace půjček chtějí nižší úroky a měsíční splátky, lidé ve finanční tísni pro tento produkt sahají jen málo

Banky mBank 03.09.2015 | 14:01 0 Komentářů

mBank umožní konsolidovat více druhů úvěrových produktů jako je půjčka, respektive spotřebitelský úvěr, kreditní karta nebo povolené přečerpání (kontokorent) do jedné půjčky. Produkt nově spouští v pilotním režimu na pobočkách, prostřednictvím on-line žádosti bude konsolidace dostupná během září.  Konsolidační úvěry se na českém trhu stávají stále oblíbenějším produktem. Svědčí o tom také fakt, že Češi po nich nesahají pouze v případě řešení finanční tísně, což je zažitá představa. Naopak, vylepšují si jimi své běžné finanční portfolio a chtějí ušetřit. Nejdůležitější je pro něpřitom nízká úroková sazba (47% respondentů) a hned potom snížení měsíčních splátek (29% respondentů).Vyplynulo to z výzkumu mBank, který v srpnu provedla na vzorku397 respondentů.

mBank ve výzkumu především zjišťovala, zda klienti bank vůbec znají produkty, které jsou vhodné ke konsolidaci půjček a jestli tyto produkty chtějí využívat. „Většina Čechů produkty zná, ačkoli s nimi často nemá přímou zkušenost. Uvádí to dvě třetiny(66%) dotázaných. Přínosné je také zjištění, že pokud klient produkt zná a konsolidaci využije, sloučí do ní všechny své úvěry, ne jen část svých půjček. Cílí tedy především na úsporu azjednodušení splátek, a ne primárně na řešení obtížné finanční situace,“ říká Roman Kopecký, produktový manažer spotřebitelských úvěrů mBank.

Téměř tři čtvrtiny (74%) klientů, kteří zvažují, že budou své půjčky slučovat do jedné, v takovém případě spoléhá na internet, kde srovnává nabídky na konsolidaci různých bank. Nejdůležitějším parametrem, o který se takový klient zajímá, je snížení stávající úrokové sazby jeho půjčky a celkových nákladů na ně prostřednictvím RPSN minimálně o několik procent. mBank, která právě nyní uvedla na trh své vlastní konsolidační úvěry, nabízí úrokovou sazbu 9,9 %p.a. a RPSN 10,36% bez podmínek s následnou garancí nejlevnější půjčky. Využít možnosti konsolidace úvěrů bude velice jednoduché, protože není potřeba dokládat žádné dokumenty k refinancovaným úvěrům a vše mohou vyřídit velmi jednoduše, ať už zcela online nebo na pobočce mBank

Již při zavádění produktu refinancování půjček v první polovině roku 2015 se mBank potvrdilo, že až 3/4 jejích stávajících klientů sjednávalo refinancování prostřednictvím internetového bankovnictví a on-line formuláře na www.mBank.cz. Klienti přicházející od jiných bank naopak pro sjednání mnohem častěji preferovali návštěvu na pobočce. Také u konsolidace úvěrů banka očekává, že klienti vsadí kromě atraktivních úrokových podmínek na administrativní jednoduchost při sjednání konsolidace a pohodlí. „Data z výzkumu hovoří zcela jednoznačně. Pro klienty je důležitá možnost sjednání konsolidace online, případně přes kurýra, což preferují 63% respondentů. Internetové stránky mBank nabídnou jednoduchou formu sjednání konsolidačního úvěru s podporou klientské linky,“ potvrzuje Roman Kopecký.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.