CZK/€ 24.710 -0,12%

CZK/$ 23.709 -0,49%

CZK/£ 29.056 -0,03%

CZK/CHF 23.580 -1,03%

29. 05. 2012

0 komentářů

Češi chtějí ušetřit dny dovolené. Zájem o termíny na počátku července je značný

 


 

Volného času mají lidé málo a chtějí si jej užít naplno. Pokud mohou jet na zájezd a ušetřit tak několik dní z pracovního volna, udělají to. Začátek letošních prázdnin je k pracujícím nakloněn. Oba svátky vycházejí na pracovní dny. „Pokud je v období dovolené nějaký svátek zaznamenáváme nárůst poptávky o dovolenou v Turecku o 40 %,“ říká Ján Fignár, Destination Manager společnosti TopFly.cz.

Oblíbené Turecko nabízí řadu nejrůznějších kuriozit s možností jak poznat „živou kulturu“ země jinak, než z hotelu. Například zkusit adrenalinové smlouvání na tržišti nebo ochutnat místní gastronomické speciality přímo z domácí kuchyně. Oblíbené jsou kurzy potápění. Dlouhá sezona umožňuje potápění na Turecké riviéře od dubna do listopadu. Místní potápěčské školy spolupracující s agenturouTopFly.cz. Táhne i ruční tkaní koberců. Historie tkaní koberců má v Turecku dlouhou tradici, dnes se jedná o již tradiční řemeslo. Vyrábí se zde ručně vázané koberce se specifickým vzorováním a zvláštní výrobní technikou za použití tzv. dvojitého tureckého uzle.

Aktuální poptávku po zájezdech ovládají last minute nabídky

S nákupem dovolené totiž Češi vyčkávají na poslední chvíli a to bez ohledu na přebranost nabídek. Nejvíce jdou na odbyt destinace Turecko, společně s Chorvatskem a Bulharskem, Itálií, Egyptem a Řeckem. Potvrzují to i prodejní čísla cestovní kanceláře TopFly.cz, která se specializuje na Tureckou riviéru. Ačkoli objednat last minute je možné zpravidla 3 týdny před odletem, lidé se rozhodují co nejpozději. „Zájem se zvyšuje snížením ceny. Klienti objednávají zájezdy na poslední chvíli, vyčkávají, zdali se zájezd ještě nezlevní,“ potvrzuje jednatel společnosti TopFly.cz Martin Vaněk. Důvodem je dle jeho slov finanční situace zájemců, kteří netuší, jestli budou mít v blízké budoucnosti dostatek peněz i jistota, že si budou moci vzít v práci dovolenou. Případný nákup odkládají navzdory riziku přebranosti nabídek.

Letní zájezdy jsou až o 30 % levnější

REKLAMA

Rekordně levné last minute jsou letos do Turecka. Ceny osmidenních leteckých zájezdů se pohybují od 5980 Kč. Nejoblíbenější jsou čtyřhvězdičkové až pětihvězdičkové hotely s polopenzí nebo all inclusive. Zájezdy last minute jsou v prodeji od května. Touto formou se v Česku ročně prodá 40 % dovolených, tedy přibližně 900 tisíc zájezdů.

Ačkoli sezona teprve začíná, oproti loňsku zaznamenala cestovní agentury TopFly.cz zvýšení prodeje až o 15 %. Největší zájem je tradičně o Tureckou rivéru. Zejména o pobyty na Turecké riviéře spojené s pobytem v termálních lázních a výletem na Pamukkale v jihozápadním Turecku.

Nejvíce zahraničních dovolených stráví Češi letos stejně jako vloni v Chorvatsku. Velký zájem je o Turecko, Bulharsko a Itálii. Svou pozici si opět získává Egypt, navzdory riziku stávek a demonstrací. Ačkoli je levnější i Řecko, zatím o něj není taková poptávka.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Už je tady zase! Zlatý rubl

Je to horší než rozzuřené jo-jo, je to horší než nejhorší hity osmdesátých let a dokonce je to horší než bumerang. Pověst o zlatém rublu je zpět. Znovu uráží dobrý vkus posluchačů, tahá uši ekonomů a vyvolává nadšení fandů.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022

Phil Laut: Peníze jsou moji přátelé

Recept, aby peníze nikdy nedošly, je jednoduchý. Fungovat má tak, že člověk si může ze svého účtu vybrat vždy třeba dvoutisícovku. Pak ji nosit v kapse a kdykoliv ji utratit, pokud je splněn předpoklad, že na účtu v bance bude okamžitě čekat k vyzvednutí dvoutisícovka […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

28. 04. 2022

Průměrný český investor za první tři měsíce letošního roku odepsal téměř 5 %

Finanční trhy výrazně pocítily v prvním čtvrtletí 2022 dopady globálně se zpřísňující měnové politiky a válečného konfliktu na Ukrajině. Podle Indexu českého investora CII750 podílové fondy ve výsledku odepsaly téměř 5 %. Průměrný český investor tak ztratil velkou část dosažených zisků z předchozího roku, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

20. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.