Neděle 26. května. Svátek má Filip.

Ceny ropy ženou akcie energetických společností nahoru

Investice 25.09.2018 | 17:25 0 Komentářů

Evropské akciové trhy končí dnešní obchodování v optimistické náladě. Index Stoxx 600 přidává necelé půl procento. Podporou mu jsou energetické tituly (+2,0 %) díky rostoucím cenám ropy, informační technologie a farmaceutické společnosti, které bojují o druhou příčku a přidávají v závěru dne shodně 1,2 %. Naopak se nedaří prodejcům zbytného zboží (-0,7 %) v čele s automobilkami, které zůstávají pod tlakem vyjednávání o celních bariérách.

Americký S&P 500 vstoupil do dnešního dějství velmi rozvážně. Prozatím kolísá okolo pondělního zavíracího kurzu. Na jedné straně se daří energetickým firmám (+0,8 %), na druhé pak nejvíce zaostávají utility se ztrátou 0,8 %. Stěžejní pro další vývoj akciového trhu budou i zítřejší závěry ze zasedání americké centrální banky.

Pražský parket dnes za podprůměrné aktivity rostl o 1,3 %. Nejvíce si polepšily akcie VIG, které vylétly o 3,1 %. Druhou příčku obsadily akcie Avastu se ziskem 2,4 % a stupeň vítězů doplnila Erste (+1,8 %). Akcie Unipetrolu ukončily svoje působení na trhu se ztrátou 0,5 %. Od zítra jsou z obchodování již vyřazeny. Čtvrt procenta ztratily akcie mediální skupiny CME. Výsledky Philip Morris ČR nakonec s cenou akcií nijak nepohnuly a ty tak uzavřely na včerejším kurzu, přestože dle nás podpůrným faktorem pro cenu akcií byly (více zde http://bit.ly/PMCR_1H18res).

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Tagy akcie kurz ropa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.