Pondělí 25. ledna. Svátek má Miloš.

ČEB financuje dodávku Papcelu do Ruska

Banky 03.04.2017 | 11:14 0 Komentářů

Koncem února letošního roku začala společnost Papcel stavět v Rusku papírenskou linku na výrobu dekoračního papíru a tapet. Jedná se o další odběratelský úvěr pro ruského klienta, který poskytuje Česká exportní banka (ČEB). Úvěr za téměř miliardu korun byl poskytnut exportní bankou v  roce 2016 a nyní se již čerpají finanční prostředky na započaté dodávky zařízení.

„Česká exportní banka neměla nikdy s tímto dlužníkem žádné problémy a i proto jsme se rozhodli financovat další projekt s ruským papírenským podnikem. Zároveň je to opětovná šance jak ukázat v zahraničí kvalitu českých výrobků a služeb, jakou dodává společnost Papcel,“ říká generální ředitel ČEB Karel Bureš.

Podle Papcelu se právě díky dlouhodobé spolupráci s Českou exportní bankou podařilo společnosti vstoupit na další perspektivní trhy a získat zakázky v evropských i jiných teritoriích. V řadě případů se jedná o investiční akce na zelené louce, které jsou vždy něčím nové. Díky spolupráci s ČEB tak může Papcel rozvíjet své aktivity, zaměstnávat více lidí a pracovat na projektech, které dříve realizovat nemohl. Financování prostřednictvím exportního úvěru ČEB usnadňuje rovněž prosazování českých technologií a upevnění pozic na ruském trhu.

Česká exportní banka, jako specialista na vývoz do rizikovějších teritorií a na nové perspektivní trhy podpořila od svého vzniku již více 1 200 projektů v 80 zemích v objemu přes 380 mld. Kč. Jako jeden z pilířů státní proexportní politiky poskytuje českým exportérům finanční produkty i poradenství pro zlepšení jejich pozic v zahraničí.

Tisková zpráva: Česká exportní banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.