Čtvrtek 17. června. Svátek má Adolf.

Brexit nadále oslabuje korunu

Investice 01.07.2016 | 22:03 0 Komentářů

Koruna na závěr týdne opět ztratila. Zatímco během včerejšího večera se česká měna posunula vůči euru až na 27,06 CZK/EUR, dnes opět oslabila až k úrovni 27,12 CZK/EUR. Podobný pohyb zaznamenaly i ostatní středoevropské měny, zlotý a forint. Do obchodování v regionu se totiž nadále promítá zvýšená volatilita po britském referendu.

Dnes zveřejněné indikátory z ekonomiky vývoj na koruně neovlivnily. ČSÚ potvrdil zpomalení českého hospodářství v Q1 16 na +3,0 % y/y především kvůli poklesu veřejných investic. To bylo vidět i v plnění státního rozpočtu ke konci června. Vládní bilance uzavřela první pololetí v přebytku 40,6 mld. CZK, když je na jedné straně vyšší výběr daní, ale zároveň jsou nižší právě kapitálové (investiční) výdaje.

Příští týden zřejmě bude na trhu s korunou nadále panovat zvýšená volatilita i kvůli nižší prázdninové likviditě. V horizontu dalších týdnů by se kurz měl nicméně vrátit směrem k hranici kurzového závazku, protože hodnotu koruny bude nadále podporovat slušný vývoj domácí ekonomiky. 

MAREK DŘÍMAL, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.