CZK/€ 23.725 -0,36%

CZK/$ 21.694 +0,17%

CZK/£ 26.582 -0,28%

CZK/CHF 23.745 -0,32%

18. 06. 2018

0 komentářů

Boataround.com získal investici od Crowdberry investorů a od Slovak Investment Holdingu na urychlení mezinárodního růstu

 

Investoři registrovaní na platformě Crowdberry a skupina Slovak Investment Holding podepsali investiční smlouvu s Boataround.com, která vyvinula a provozuje on-line rezervační systém na pronájem rekreačních jacht, motorových člunů a katamaránů. S nabídkou více než 10 500 lodí v 485 destinacích  je služba dostupná po celém světě. Investice umožní společnosti pokračovat ve stávajícím velmi rychlém růstu na globálním trhu a v dalším rozšiřování a zkvalitňování služeb. 

Boataround přináší do oblasti pronájmu lodí digitalizaci, transparentnost a uživatelskou jednoduchost, které jsou dnes již standardem například  při on-line rezervaci ubytování. Za poslední rok firma i s pomocí svých prvních investorů z investiční platformy Crowdberry, která umožňuje soukromým investorům spoluvlastnit slovenské a české firmy, zaznamenala raketový vzestup. Víc než trojnásobně vzrostl počet uživatelů, objednávek, počet destinací i lodí, které jsou do systému přímo zapojené. Dnes už 25členný tým společnosti dokázal za dva roky vybudovat vlastní IT, technologickou a servisní infrastrukturu.

„Boataround jsme založili, protože chceme vybudovat značku, která bude synonymem jednoduchého, rychlého a cenově dostupného rezervování jacht po celém světě. Naším cílem je zpřístupnit nezapomenutelné zážitky na moři všem a právě tato dohoda s investory nám v tom pomůže. Úspěch naší firmy stavíme i na bezkonkurenčním klientském servisu, za který pravidelně získáváme nejvyšší hodnocení. S pomocí investice ještě zlepšíme náš servis, rozšíříme službu o mobilní aplikaci a otevřeme nové jachtařské destinace,“ vysvětluje Pavel Pribiš, CEO a spoluzakladatel Boataround.

Boataround založili a spustili Pavel Pribiš spolu s Janou Escher. Oba zakladatelé mají více než desetileté zkušenosti z prostředí e-commerce a z odvětví služeb, které získali v největším on-line rezervačním ubytovacím systému na světě Booking.com, kde působili na vedoucích pozicích v Rakousku, na Slovensku, v Česku, Maďarsku, na Ukrajině a v Asii.

„Boataround zásadním způsobem mění své odvětví a  má celosvětový rozměr. S týmem spolupracujeme prakticky od jejich začátku a věříme, že současná investice ještě zrychlí jejich dosavadní velmi dynamický růst, a my jim na této cestě budeme dál pomáhat. Naše investory zaujala hlavně kvalita a nasazení týmu firmy ve spojení s velmi dobrými výsledky. Tato kombinace slibuje zajímavé zhodnocení investice v budoucnosti. I v tomto případě jsme dokázali firmě zajistit ‚smart‘ investory, kteří budou díky svým zkušenostem spolu s námi podporovat další růst firmy v globálním prostředí. Velmi mě těší také rozhodnutí Slovak Investment Holdingu podpořit potenciál, který stejně jako my v Boataround vidí,“ řekl Michal Nešpor, partner Crowdberry pro start-upy.

REKLAMA

Ze strany Slovak Investment Holdingu (SIH) jde o návratnou formu kapitálového financování z evropských strukturálních a investičních fondů. Investice SIH se připravovala ve spolupráci s renomovanými externími investičními a konzultačními společnostmi.

„Budoucnost slovenské ekonomiky vidíme v inovativních podnicích, které poskytují produkty a služby i na globální úrovni, přičemž Boataround je vynikajícím příkladem přesně takové společnosti,“ vyjádřil se generální ředitel společnosti SIH Ivan Lesay.

SIH i Crowdberry připravují na Slovensku další kapitálové investice v oblasti inovativních malých a středních podniků.

Tisková zpráva Crowdberry

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *