CZK/€ 24.740 -0,75%

CZK/$ 23.825 -0,54%

CZK/£ 29.064 -0,56%

CZK/CHF 23.823 -0,84%

13. 12. 2021

0 komentářů

Bit.plus spustil nákup zlata za bitcoiny

 

Největší tuzemský obchodník s kryptoměnami Bit.plus spustil možnost nákupu a prodeje zlata za bitcoiny. Dosud na svém webu nebo v aplikaci umožňoval nákup za koruny nebo eura, nyní nabídku rozšířil na nejrozšířenější kryptoměnu. 

„Poté, co jsme letos rozjeli prodej zlata se propojení obou našich komodit vysloveně nabízelo. Investorům se tak otevírá nová možnost, jak pracovat se svým portfoliem. Přicházíme s bitcoinem podloženým zlatem,“ říká zakladatel Bit.plus Martin Stránský.

Kryptoměny letos zažívají výrazný boom. Cena bitcoinu se od začátku roku zvýšila o více než 110 procent na stávajících zhruba 20 000 dolarů. Zlato pomalu umazává ztráty a proti konci loňského rekordního roku už ztrácí jen čtyři procenta, když se obchoduje kolem 1785 dolarů za unci. V souvislosti s rostoucí inflací se navíc čeká další zvýšení poptávky.

Objem obchodů s kryptoměnami v ČR již letos přesáhl čtyři miliardy korun a je tak na dvojnásobku loňských hodnot.

 

REKLAMA

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Čtyři pětiny Čechů cítí dopady inflace na vlastní úspory, více než 35 % z nich už aktivně hledá způsoby, jak je ochránit

Navzdory současné vysoké inflaci nechává přes 90 % Čechů své finance ležet na běžném účtu. Takové zjištění přinesl březnový průzkum společnosti Broker Consulting mezi 1050 respondenty z celé republiky. Dále ukázal, že polovina z nich využívá také spořicí účet, dvě pětiny pak spoléhají na […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

12. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.