Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

BISNODE OCENIL CEMENT HRANICE JAKO NEJSTABILNĚJŠÍ FIRMU V ČR

Investice 12.06.2018 | 11:49 0 Komentářů

Bisnode letos již po deváté, v rámci samostatné kategorie žebříčku CZECH TOP 100, zveřejnil 100 nejstabilnějších českých firem. Hlavní cenu, prestižní ocenění CZECH Stability Award za rok 2017, získal výrobce cementu, akciová společnost Cement Hranice. Největší zastoupení v žebříčku mají firmy ze zpracovatelského průmyslu. Výsledky vycházejí z metodiky skóringového modelu Bisnode, který měří stabilitu jednotlivých společností. Model zároveň poskytuje nezávislý pohled na současný stav firem, jejich finanční situaci, a to včetně predikce rizika úpadku firmy v následujících dvanácti měsících, což zákazníkům Bisnode pomáhá omezovat rizika v podnikání.

V předchozích osmi letech byly oceněny společnosti OSTROJ, Asseco Central Europe, Jan Becher – Karlovarská Becherovka, VEBA textilní závody, IMPROMAT INT, Seznam.cz, DEZA a Metrostav.

„Celkem 65 nejlépe hodnocených firem v rámci žebříčku TOP 100 CZECH Stability Award za rok 2017 podniká v oblasti výroby, 11 z nich ve výrobě dílů a příslušenství pro motorová vozidla,“ říká ředitel Bisnode pro Českou republiku a Slovensko Jiří Skopový s tím, že podíl firem ze zpracovatelského průmyslu v žebříčku v posledních letech narůstá, meziročně se zvýšil o 15procentních bodů. „Důvodem je stále vynikající kondice tuzemské ekonomiky, nicméně již sledujeme náznaky zpomalování,“ dodal Jiří Skopový z Bisnode. Podle registrovaného sídla mají největší zastoupení firmy z Prahy (27 procent), Moravskoslezského (12 procent) a Středočeského (10 procent) kraje.

„Nejlépe hodnocené společnosti mohou získat certifikát CZECH Stability Award, který vydává Bisnode ve spolupráci se Sdružením CZECH TOP 100.  CZECH Stability Award je neprestižnější firemní ocenění v ČR, které svým držitelům přináší silný nástroj pro komunikování podnikatelských úspěchů vůči obchodním partnerům, zaměstnancům, investorům, vlastníkům či konkurenci a tím zvyšuje jejich důvěryhodnost a prestiž na trhu,“ uzavřel ředitel Bisnode.

Jan Struž, předseda Sdružení CZECH TOP 100 k tomu dodává: „Dlouhodobě fungující projekt CZECH Stability Award a jeho pohled na pravděpodobnost budoucího vývoje jednotlivých firem je skvělým doplňkem žebříčků CZECH TOP 100, které vycházejí z dat, mapujících ekonomický vývoj firem v uplynulém období. Upřímně nás těší, že to obdobně vnímá i stále větší počet firem.

Skóringový model Bisnode je založen na ekonometrických technikách, exaktní statistické analýze a principech data miningu. Do analýzy vstupuje množství ukazatelů z oblasti individuálních charakteristik firmy (demografická data, informace o platebních zkušenostech, finanční údaje, vazby mezi subjekty i negativní informace) a makroekonomická data. Model je vyvíjen tak, aby bylo dosaženo maximální výkonnosti, která je dána především kvalitou a rozsahem dat z databází Bisnode.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.