Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Bezkontaktní platby MasterCard PayPass™ nově v automatech DELIKOMAT

Banky MasterCard 08.04.2014 | 11:31 0 Komentářů

Společnost MasterCard®, jednička v inteligentních, pohodlných a bezpečných platbách, připravila ve spolupráci s bankou ČSOB, její obchodní značkou Era a společnostmi DELIKOMAT a Ingenico nové, zatím jedinečné využití bezkontaktní služby PayPass™. Začíná tak éra bezkontaktního placení v nápojových a výdejních automatech společnosti  DELIKOMAT, na veřejnosti známých i pod obchodní značkou cafe+co.

Společný projekt firem MasterCard, ČSOB, DELIKOMAT a Ingenico umožňuje lidem, aby při nákupu v nápojových a výdejních automatech nemuseli pracně hledat či shánět drobné mince, ale pohodlně za kupované zboží zaplatili pomocí bezkontaktní platební karty. Platit bezkontaktně je nyní možné v asi 200 automatech DELIKOMAT po celé České republice umístěných v různém prostředí – od veřejných institucí a škol, přes zdravotnická a sportovní zařízení, až po nádraží a letiště.

O tento způsob placení je mezi lidmi zájem. Z nedávného průzkumu Master Index společnosti MasterCard pro Českou a Slovenskou republiku vyplynulo, že 69 % majitelů karet raději platí jejich prostřednictvím než hotovostí. A ti, kteří vlastní bezkontaktní kartu, pak většinou preferují platbu bez nutnosti zadávat PIN,“ říká Martina Kirchrathová, Commerce Development Director společnosti MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko. Tuto možnost jim dává právě bezkontaktní technologie MasterCard PayPass při platbách do 500 Kč.

Polovina lidí používá kartu k placení několikrát týdně a nejčastějším zbožím, za které lidé platí kartami, jsou potraviny a věci každodenní spotřeby. Respondenti navíc vyjádřili zájem platit kartou třeba i u lékaře, na poště či ve veřejných institucích. Takový rozvoj aktivně podporuje ČSOB, která by ráda do budoucna platby rozšířila i do dopravy či do dalších automatů. ČSOB a Era již nyní díky mobilnímu terminálu umožňují akceptaci karet v místech, kde dosud dominovala výhradně hotovost – třeba na tržištích nebo u drobných obchodníků. Možnosti využití jsou v podstatě neomezené. „Vítáme projekty, které jsou netradiční a pokrokové, posouvají nás dopředu a zvyšují komfort našich zákazníků. Aktuálně máme nejzajímavější zkušenosti z projektů bezkontaktních plateb se společnostmi DELIKOMAT, Lukoil a Taiko. Další projekty z oblasti moderních technologií již brzy představíme veřejnosti a je na co se těšit,“ říká Roland Katona, manažer útvaru Acquiring, E-commerce a třetí strany ČSOB a Ery.

Vizí společnosti DELIKOMAT, významného hráče na trhu nápojových a výdejních automatů, je postupná instalace terminálů pro bezkontaktní platby do všech svých prodejních automatů v České republice. V budoucnu by tak bylo možné v automatech zakoupit pomocí bezkontaktní platební karty kompletní sortiment – tedy nejen kávu, ale i cukrovinky, bagety, balené nápoje, chlazená jídla atd.

Pravidelný konzument teplých nápojů z automatu u sebe za rok musí mít průměrně 22 kilogramů mincí, aby si mohl vychutnat svoji oblíbenou kávu! Správný počet mincí ale nemáme vždy po ruce a tak se s bezkontaktní platební kartou cesta ke kávě či jinému občerstvení stává rychlejší, jednodušší a pohodlnější,říká Daniel Novák, projektový manažer společnosti Delikomat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.