Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Liberecká LIFTIA se stává devátým autorizovaným poradcem pro uvádění firem na trh START Burzy cenných papírů Praha.

akciové trhy 15.09.2021 | 11:17 0 Komentářů

Poradenská společnost LIFTIA vstupuje mezi autorizované poradce trhu START, který je určen pro malé a střední firmy, a je součástí Burzy cenných papírů Praha. Jako v pořadí devátý poradce rozšiřuje nabídku poradenství pro společnosti, které uvažují o vstupu na kapitálový trh. LIFTIA v současnosti pracuje na přípravách IPO společnosti FIXED.zone, vývojářem a výrobcem příslušenství pro mobilní zařízení a elektroniku, který oznámil svůj záměr vstoupit na trh START v průběhu podzimu tohoto roku.

„Je skvělé, že se LIFTIA aktivně zapojí do vyhledávání potenciálních emitentů pro trh START. Pro úspěšné fungování jakéhokoliv trhu jsou aktivní poradci naprosto klíčovou součástí infrastruktury. Pevně věřím, že chystaná emise, na které se LIFTIA v roli poradce podílí, bude úspěšná“, říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

Celou svou profesní kariéru se věnuji investicím do převážně tuzemských růstových společností z řad menších a středních podniků. V trhu START od počátku spatřuji důležitou spojku mezi podnikateli a drobnými tuzemskými investory, pro které byla dosud možnost vložit prostředky do místních firem poměrně omezená. Těším se na další rozvoj trhu START a věřím, že LIFTIA bude přinášet další zajímavé emise”, doplňuje  Tomáš Morava, zakladatel společnosti LIFTIA.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.