Sobota 04. prosince. Svátek má Barbora.

Bankovní identitu už má šest z deseti klientů Air Bank. Nově s ní přes internet budou moci vyřídit třeba smlouvu s pojišťovnou nebo poskytovatelem energií

Banky 10.11.2021 | 14:47 0 Komentářů

Přes půl milionu klientů může v Air Bank využívat ověření totožnosti prostřednictvím bankovní identity. Díky ní se mohou od letošního března online přihlašovat k elektronickým službám státu – založit si datovou schránku, stáhnout digitální evropský covid pas nebo třeba zkontrolovat stav svých bodů na kartě řidiče. Nově budou klienti Air Bank moci bankovní identitu využívat také pro online sjednání nebo úpravu služeb u komerčních společností, jako jsou poskytovatelé energií nebo třeba pojišťovny.

Bankovní identitu pro komunikaci se státem dosud využilo 73 tisíc unikátních klientů Air Bank. Řada z nich identitu využívá opakovaně; celkový počet využití tak přesáhl už 340 tisíc.

„Nyní službu otevíráme také pro komerční využití. Pro sjednání nebo úpravu služeb u vybraných firem z komerčního sektoru tak už nebudou klienti muset řešit žádné další registrace nebo si pamatovat stále nové a nové unikátní přihlašovací údaje. Odpadne také nutnost vyřizovat žádosti osobně. Stejně jako u služeb státu i u služeb komerčního sektoru počítáme s tím, že se nabídka firem, které svým zákazníkům služby přes bankovní identitu nabídnou, bude dál rozšiřovat,“ říká Filip Zavřel, vedoucí oddělení Každodenní služby Air Bank.

Jedny a tytéž přihlašovací údaje poslouží klientovi jak pro přihlašování do internetového bankovnictví, tak pro přihlašování do klientských zón firem, které už takovou možnost nabízejí nebo ji v budoucnu nabídnou. Jedná se například o pojišťovny, poskytovatele energií, zdravotnická zařízení, ale třeba i advokátní kanceláře.

Na poskytování bankovní identity Air Bank spolupracuje se společností Bankovní identita, a.s. Její využívání je pro klienty banky zdarma. Průběžně aktualizovaný seznam soukromoprávních poskytovatelů služeb zpřístupněných Bankovní identitou je možné najít na těchto webových stránkách: https://www.bankid.cz/pro-firmy#vyuzivaji-bankid.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.