Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Banka CREDITAS dosáhla už v prvním roce zisku 66 milionů korun

Banky Banka CREDITAS 06.04.2018 | 14:16 0 Komentářů

Banka CREDITAS zaznamenala ve svém prvním roce na bankovním trhu významný růst v klíčových ukazatelích. Kromě zdvojnásobení počtu klientů a dynamického růstu vkladů vykázala již nyní zisk více než 66 milionů korun. 

„V prvním roce jsme se soustředili na podporu znalosti značky, posilování úvěrové a kapitálové pozice a také na investice do IT a inovací. Výsledkem je kromě zisku také vynikající hodnota nesplácených úvěrů na úrovni 8,5 % a přední pozice v inovacích, když například jako první banka na trhu umožňujeme našim klientům v přímém bankovnictvím ovládat i jejich účty u jiné banky,“ říká předseda představenstva Banky CREDITAS Vladimír Hořejší.

Bance se povedlo zaujmout hned počátkem roku 2017 zejména nabídkou depozitních produktů. I díky nim se poměrně rychle zvýšil počet klientů na téměř 40 tisíc, koncem roku 2016 byl tento počet poloviční.
S dynamickým růstem bilanční sumy šla ruku v ruce i kapitálová síla. Majoritní akcionář vložil nově do kapitálu více než 600 milionů korun. Banka tak měla ke konci loňského roku objem vlastního kapitálu na úrovni 2,243 miliardy. Hodnota regulatorního ukazatele celkového kapitálového poměru činila 12,50 %. V roce 2017 také Banka CREDITAS rozšířila svoji pobočkovou síť na stávajících 16 poboček.

 „V letošním roce budeme nadále rozšiřovat síť poboček, chceme se soustředit na rychlejší růst na straně úvěrů a rozhodně budeme také pokračovat v zavádění technických novinek a vylepšení. V otevřeném bankovnictví a Fintech vidíme velký potenciál,“ dodává Vladimír Hořejší.

Ukazatel 2017 Meziroční změna
Bilanční suma 31,7 mld. Kč + 170 %
Vklady 25,3 mld. Kč + 150 %
Úvěry 11,3 mld. Kč + 41 %

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.