Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

AXA podpořila českou studentku v zahraničním projektu 1,5 milionem korun

Banky AXA Bank 14.05.2012 | 14:17 0 Komentářů

Finanční skupina AXA v rámci projektu AXA Research Fund (výzkumný fond AXA) podpořila výzkum české studentky Petry Hlaváčkové, která pracuje na zahraničním projektu ve Francouzském národním centru vědeckého výzkumu. Ve své práci se zabývá problematikou proleženin u jedinců s poraněním míchy (paraplegiků). Od AXA Research Fund získala pro svůj jednoletý výzkum finanční podporu v hodnotě 1 491 162 korun (60 000 eur).

„V rámci projektu AXA Research Fund podporujeme již 289 výzkumných projektů po celém světě s posláním přispět k pochopení a prevenci rizik v oblasti životního prostředí, lidských životů a ekonomicko-sociální oblasti. Petra Hlaváčková je vůbec první českou občankou, která se svým výzkumem na finanční podporu od AXA dosáhla,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA.

Nejčastější komplikací ohrožující život trvale ležících osob a vozíčkářů je vznik dekubit, neboli proleženin. Ty se mohou objevit již během několika hodin, avšak následné léčení v nemocnici se může protáhnout i na několik měsíců a vyžaduje náročné lékařské a chirurgické zákroky. Proto je lepší předcházet jejich vzniku než je poté složitě léčit. 

„Prevence dekubitů představuje celosvětový problém, pro který doposud nebyl nalezen efektivní a spolehlivý léčebný postup. Výsledky mého projektu by tak měly mít významný dopad nejen na zlepšení kvality života jedinců se zdravotním postižením, jejich ošetřovatelů a pečovatelů, ale také na snížení finančních nákladů spojených s léčebnou a rehabilitační péči. Podpora ze strany AXA Research Fund byla pro celý výzkum nesmírně důležitá, nemohla bych bez ní v post-doktorandském studiu pokračovat,“ dodala Petra Hlaváčková.

AXA Research Fund

Finanční skupina AXA v roce 2008 založila AXA Research Fund, do kterého vložila již 76 milionů eur. Fond podporuje výzkumy, které pomohou k lepšímu pochopení světových problémů. V současné době probíhá ve 24 zemích světa 289 výzkumných projektů zaměřených na environmentální, životní a socio-ekonomická rizika.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.