CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

06. 10. 2015

0 komentářů

AXA INVESTIČNÍ SPOLEČNOST POSILUJE SVŮJ TÝM

 


 

„Změny v naší interní struktuře přinesou v souladu se strategií iniciovanou naší mateřskou společností AXA Group do týmů novou dynamiku multidisciplinárních dovedností, které jsou nezbytné pro řešení potřeb našich zákazníků,“ říká Sebastien Guidoni, finanční ředitel AXA pro ČR a SR.     

Robert Mareš se stává Chief Investment Officer v AXA v České Republice a na Slovensku. Tato nově vytvořená pozice bude přispívat ke zvýšení efektivity řízení kapitálu a celkové investiční výkonnosti skupiny. Současně také pomůže zajistit, že AXA bude ještě více připravena reagovat na aktuální dění, jako jsou nízké úrokové sazby a volatilita finančních trhů. Robert Mareš na podobných pozicích působil přes deset let a má zkušenosti s několika ekonomickými cykly.

Tento krok doprovází formální rozdělení úseku investic a správy aktiv. Zatímco hlavním úkolem investičního úseku bude definování investiční strategie skupiny, úsek správy aktiv se bude plně soustředit na její realizaci. 

Na pozici vedoucího úseku strategie a firemního rozvoje pro Českou republiku a Slovensko nastupuje Ladislav Možný. Ve své roli se zaměří na zlepšení strategie skupiny v oblasti služeb zákazníkům a současně také na rychlejší rozvoj nových obchodních příležitostí. Ladislav Možný přišel do AXA z oboru telekomunikací s bohatými zkušenostmi se zaměřením na zákazníka a cross-sellingem.

S cílem posílit kontrolní procesy a udržitelnost jmenovala AXA v České a Slovenské republice Petera Wrighta externím a nezávislým předsedou auditního výboru. Díky svým rozsáhlým zkušenostem ve financích a v oblasti auditu získaným jak v České republice, tak v zahraničí, pomůže Peter Wright skupině správně realizovat její strategii a nabídne nezávislý pohled na její činnost.

REKLAMA

PROFILY

Robert Mareš je zkušeným odborníkem, který disponuje patnáctiletou praxí v oblasti financí a pojišťovnictví. Více než 10 let působil v pojišťovně Allianz a Allianz penzijní společnosti, v letech 2009–2012 byl členem představenstva Allianz penzijního fondu za oblast financí a investic. V minulosti byl také manažerem pro oblast financí a finančního řízení ve společnosti T-Mobile. Svou profesní kariéru zahájil ve společnosti Delloitte, která se specializuje na finanční poradenství, účetní a auditorské služby. 

Robert Mareš (41) je absolventem pražské VŠE, je ženatý a má dvě dcery. 
 

Ladislav Možný ve společnosti AXA zastává pozici vedoucího strategického plánování. Jeho dosavadní profesní kariéra je spojena především s mobilním operátorem T-Mobile, v jehož službách působil od roku 1999. V marketingovém oddělení společnosti byl postupně odpovědný za cenovou politiku a strategii, za budování vztahů se zákazníky (CRM) a poté za celý marketingový mix pro firemní segment. Před 7 lety převzal oddělení strategie T-Mobilu, kde vedl např. akvizice konsolidující český telekomunikační trh nebo aukci kmitočtů pro 4G/LTE. Před společností T-Mobile pracoval Ladislav Možný pro holding Unipetrol. 

REKLAMA

Ladislav Možný (48) vystudoval ČVUT a VŠE. Je ženatý, má dvě dcery a ve volném čase se věnuje rodině, sportu a přípravě disertační práce.

Peter Wright má více než 25 let zkušeností v oblasti finančních služeb a pojišťovnictví, jež získal na mnoha významných manažerských pozicích. Nejvýznamnější část svého pracovního života strávil ve společnosti Deloitte, kde do konce roku 2014 vedl sekci zaměřenou na pojištění pro Evropu, Střední Východ a Afriku. V Praze pak byl hlavou finančních služeb společnosti. Před přesunem do Prahy na konci roku 2009 byl partnerem v londýnské pobočce Deloitte. Během své profesní kariéry Peter spolupracoval se světově nejsilnějšími pojišťovacími skupinami a byl zapojen do širokého spektra různorodých projektů.   

Peter Wright (51) vystudoval management na University of Aston v Birminghamu. V současné době žije s manželkou a dvěma potomky v Praze. 

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Rošáda v Partners: Petr Borkovec povýšil

Společnost Partners Financial Services provedlo důkladnou rošádu ve vedení společnosti. Petr Borkovec nahradil Kateřinu Volínovou (rozenou Palkovou) na pozici předsedy představenstva a přesunul ji i s Pavlem Kohoutem do dozorčí rady.

Text: Petr Zámečník

26. 02. 2014

Michal Knapp v OVB Allfinanz skončil

Michal Knapp tento týden opustil post generálního ředitele OVB Allfinanz v Česku. Oznámila to včera ve stručné zprávě sama společnost. Důvody ale neuvedla. OVB tak opět bude měnit vedení. V poměrně krátkém čase opět.

Text: Petr Zámečník

27. 11. 2012


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *