CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

08. 08. 2012

0 komentářů

Subjekty:

AXA bude v rámci druhého pilíře penzijního systému spolupracovat s penzijní společností Komerční banky

 


 

„Na základě velmi pečlivého posouzení jsme se rozhodli vstoupit do takzvaného druhého pilíře v roli finančního poradce. Jsme plně přesvědčeni, že toto strategické partnerství s Komerční bankou nám umožní nabízet v rámci druhého pilíře to nejlepší na trhu. Zároveň nám umožní maximálně se zaměřit na vývoj produktů a řešení, která budeme našim klientům moci nabízet v rámci třetího pilíře českého důchodového systému,“ uvedl Mojmír Boucník, finanční ředitel skupiny AXA pro ČR a SR.

Spolupráce s penzijní společností Komerční banky se týká druhého pilíře nového penzijního systému. V rámci reformovaného třetího pilíře (doplňkové penzijní spoření) bude AXA nabízet od počátku roku 2013 své vlastní portfolio fondů. Tyto fondy budou dostupné jak novým klientům, tak stávajícím klientům AXA penzijního fondu. Klienti si budou moci zvolit z nejrůznějších investičních strategií, počínaje konzervativní variantou při minimálním riziku až po dynamické strategie s příslibem vysokých potenciálních výnosů.

Skupina AXA je jedním z předních poskytovatelů finančního zajištění na stáří na českém i celosvětovém trhu. AXA penzijní fond poskytuje svoje služby téměř 439 tisícům klientů, jejichž vklady dosahují celkové výše 32,9 miliardy korun.

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Rozhovor: Penzijku bude první pilíř dominovat ještě dvě až tři generace

Demografický vývoj, který zvyšuje podíl lidí důchodového věku, je klíčovým argumentem pro neodkladné řešení důchodové reformy. Jak v rozhovoru pro Investujeme.cz upozornil Pavel Vaněk, ředitele penzí a investic ve finanční skupině UNIQA, nad změnou penzijního systému by měla panovat široká shoda napříč politickým […]

Text: Milan Vodička

Foto: Uniqua

07. 04. 2022

Z jaké mzdy se počítá důchod?

Měsíční částka starobního důchodu závisí na získané době pojištění a průměrné mzdě za odpracované roky (osobním vyměřovacím základu). Jak se vypočítá průměrná mzda pro výpočet důchodu v roce 2022?

Text: Petr Gola

Foto: Shutterstock

10. 03. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.