Úterý 18. února. Svátek má Gizela.

Avast bude možná zařazen do FTSE 250

Investice 03.09.2018 | 17:46 0 Komentářů

Evropské trhy otevřely v červených číslech, a i přes snahu přehoupnout se v průběhu dne do ziskových úrovní, se v závěru seance opět dostaly mírně pod úroveň pátečních zavíracích cen. Hlavní index Stoxx 600 přichází o jednu setinu procenta. Nejhůře jsou na tom realitní developeři (-0,9 %) a výrobci luxusního zboží (-0,4 %). Zisky se podařilo vybojovat energetickým společnostem (+0,9 %) či telekomunikačním firmám (+0,7 %).

Investoři na amerických akciových burzách si dnes prodlužují víkendový odpočinek svátkem práce. Trhy otevřou až v úterý.

Pražská burza dnes posílila o pouhé dvě setiny procenta. Nejlépe se vedlo technologickému Avastu, který posílil o 1,3 %. Důvodem růstu mohly být dnešní informace o tom, že Avast má šanci dostat se do širšího londýnského akciového indexu FTSE 250. Rozhodnout se o tom má ve středu s platností od 24. září. Pokud by se tak stalo, byl by to další pozitivní impuls pro růst ceny akcií této technologické společnosti. Od posledních hospodářských výsledků zveřejněných 22. srpna povyskočila cena akcií o 12 %. Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil pouhých 100 mil. CZK, což je jedna z nejnižších hodnot za poslední dobu. Nedařilo se naopak operátorovi O2 (-1 %) či likérce Stock Spirits (-0,9 %).

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Tweet 20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.