Pondělí 25. ledna. Svátek má Miloš.

Automobilky stahují evropské akcie do ztrát

Investice 24.07.2017 | 17:18 0 Komentářů

Evropské akcie stahují do ztrát automobilky, které ztrácí ke dvěma procentům. Reagují tak na obvinění z možných kartelových dohod o cenách náhradních dílů. Akcie automobilky Daimler oslabují o 4 % a BMW odevzdává přes 3 %. Celkové náladě na evropských trzích dnes nepřidal ani pokles předstihových ukazatelů PMI, které klesly na šestiměsíční minimum. Evropský index Stoxx 600 před koncem obchodování odepisuje něco málo přes jednu desetinu procenta. Zisky dnes zaznamenávají pouze banky a stavebnictví.

Americké akcie také nezačínají nový týden v dobré náladě a na začátku obchodování americké indexy odevzdávají několik desetin procenta. Další vývoj akcií v tomto týdnu bude výrazně ovlivněn výsledkem zasedání Fedu, jednáním OPEC s Ruskem a firemními výsledky, jimiž je tento týden přímo napěchovaný.

Pražská burza mohutným finišem v závěru obchodování umazala celodenní ztráty a především díky bankám se přehoupla do zisku čtyř desetin procenta. Nejlépe se z bank vedlo Monetě, která si připsala 1,4 %, následovaná Komerční bankou s 0,8 % a Erste s 0,6 %. Největší zisk si na pražském parketu dnes připsala telekomunikační skupina O2 s 1,5 %. Od větších zisků pražský index brzdily především akcie společnosti ČEZ, které odepsaly mírně přes půl procenta. Nejhůře dnes dopadl Philip Morris, jehož akcie oslabily o 1,6 %. Nedařilo se ani sázkařské Fortuně s -1,4 %. Celkový zobchodovaný objem 314 mil. CZK výrazně zaostal za ročním průměrem 658 mil. CZK.

RICHARD MIŘÁTSKÝ, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.