CZK/€ 24.530 -0,08%

CZK/$ 25.120 -0,24%

CZK/£ 28.179 +1,29%

CZK/CHF 25.393 -1,11%

10. 05. 2018

0 komentářů

Subjekty:

Autoasistence pracují s novými technologiemi a nabízí i pomoc bez finančního limitu

 

 

Asistenční služby v rozsáhlejší variantě patří po pojištění skel k druhému nejčastějšímu připojištění u motorových vozidel. “Čeští řidiči zvlášť se začátkem motoristické sezóny a před dovolenými intenzivně řeší, jak si zajistit mobilitu při svých cestách po Česku i v zahraničí,” přibližuje opakující se jev Miroslav Matějka, senior manažer autopojištění z pojišťovny Generali. 

Standardní asistence obvykle motoristům přináší pomoc nejen v případě nehody, ale u Generali také v případě poruchy. U vyšších variant je v ceně pojištění i pomoc v případě tzv. drobných nepříjemností, jako jsou vybití akumulátoru, ztráta či zabouchnutí klíčků nebo záměna pohonných hmot. Ukazuje se ale, že Češi chtějí asistence, které toho umí ještě více.

“Takzvané Top varianty přidávají rozšířený rozsah jak na práci mechanika na místě, tak co se týče služeb. Například obsahují repatriaci vozidla zpět do ČR nebo odvoz řidiče pro opravené auto,” potvrzuje Miroslav Matějka. Specialitou je varinta asistence Top EXTRA, u níž není časově ani finančně omezen zásah technika na místě nehody či poruchy. Nejčastěji přitom asistence Generali u případů v zahraničí řeší vybité baterie, defekty pneumatik a poruchy strartérů, převodovek a spojky.

Top varianty asistence je možné k povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění sjednat kdykoliv v průběhu trvání smlouvy a s aktuální 25% slevou “25 let s Generali” stojí od 217 Kč na rok.

online sledování příjezdu asistence

Generali svým klientům u asistenčních služeb nabízí zatím ojedinělou službu, a tou je možnost sledovat v reálném čase příjezd asistenčního vozidla – ať už se jedná o odtah nebo běžný servisní zákrok. Motorista obdrží SMS s odkazem na mapové podklady. Po kliknutí se mu v internetovém prohlížeči telefonu zobrazí jeho vlastní poloha, ale především informace o asistenčním vozidle – jeho název, registrační značce, jménu řidiče a také odhadovaný čas příjezdu. “Na mapě pak může motorista sledovat, jak se k němu pomoc blíží,” komentuje technologickou novinku Vladimíř Fuchs, generální ředitel Europ Assistance. Tento komfort si přitom nyní mohou dopřát motoristé na území Česka a Slovenska, výhledově se pak počítá se zapojením dalších zemí Evropy.

REKLAMA

cestovní pojištění i pro auta

Motoristé, kteří mají jen základní asistenci, si mohou zařídit speciální pomoco pro auto i v rámci cestovího pojištění. Při jeho sjednání lze zvolit pojištění AutoCare, které nabízí 75 000 Kč na řešení problémů spojených s autem v Evropě. Jde o komplexní službu, která začíná příjezdem mechanika na místo a řešení problémů jako je prázdná nádrž nebo defekt pneumatiky. Když je situace složitější a problém nelze vyřešit na místě, pojištění kryje např. odtah do servisu a ubytování posádky. Pokud nejde závadu odstranit do 24 hodin, asistenční služba nechá vozidlo odtáhnout zpět do Česka. Limit 75 000 Kč přitom stačí i na odtahy ze vzdálenějších koutů Evropy, například z Norska.

Cena tohto připojištění na měsíc přitom vyjde na cca čtyři sta korun. Výhodou je, že toto pojištění lze pořídit nejen na vlastní auto, ale třeba i na auto půjčené od známých nebo z autopůjčovny. Vztahuje se na auta do 14 let stáří a do 3,5 tuny – tedy kromě osobních například i na obytné vozy.

 

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

povinné ručení

Povinné ručení, aneb na co si dát pozor

Povinné ručení je druh pojištění, kde nepojišťujeme krytí vlastní škody. Je to zákonem dané, povinné pojištění. Tímto pojištěním kryjeme vlastní odpovědnost za napáchané škody na majetku a zdraví jiných osob, způsobené naší jízdou.

Text: redakce

17. 09. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.