Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

AUDIOPOHÁDKY ARNOŠTA GOLDFLAMA O NEPOTŘEBNÝCH VĚCECH MOHOU POMOCI NEVIDOMÝM

Investice 26.11.2014 | 09:45 0 Komentářů

Tradiční české Vánoce jsou neodmyslitelně spjaté s pohádkami, a proto i Světluška přináší sedm audiopohádek od Arnošta Goldflama O nepotřebných věcech. Prostřednictvím hlasu autora se seznámíte s osudem staré boty, novin, pokažených hodin, nepotřebných hadrů, vyhozené knížky, okousaných ohryzků a hovínka. (Tisková zpráva: AXA)

Neobvyklé příběhy v nezaměnitelném podání Arnošta Goldflama si jistě najdou posluchače nejen mezi dětmi. Navíc toto cédéčko mezi nepotřebné věci rozhodně nepatří, protože jeho zakoupením přispíváte do sbírky Světluška na pomoc nevidomým,“ říká Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který sbírkový projekt Světluška organizuje.

Původ nepotřebných věcí vysvětluje Arnošt Goldflam: „Našel jsem ve sklepě krabici po tátovi a na ní bylo jeho rukou napsáno: Staré nepotřebné hadry. A uvnitř opravdu nebylo nic jiného, i když jsem tam čekal skrytý poklad. To mě přivedlo na myšlenku napsat pohádky O nepotřebných věcech,“ prozrazuje Goldflam a ke spolupráci se Světluškou dodává: „Všechno, co dělám, je víc nebo míň spojeno se zrakem, musím se dívat, musím vidět. A kdo se dívat nemůže, potřebuje pomoc, které není nikdy dost. Nahrál jsem různá čtení pro nevidomé a teď pro Světlušku taky sedm těch mých příběhů. Tak se těším, že si je můžou poslechnout děti i dospělí! Moc mě bavilo je psát, tak i Vás bych rád potěšil, až je budete poslouchat, zasmějete se, dojmete nebo se budete i trochu bát. A taky pomůžete těm, kteří vidět nemohou.“

„Sbírkové projekty Světlušky kromě pomoci nevidomým, pro které jsou určeny, nabízejí vždy i něco zajímavého těm, kteří se rozhodnou přispět. Držíme jí proto palce, aby se i prodejem tohoto krásného cédéčka podařilo pro nevidomé vybrat co nejvíce,“ říká Karel Žyla, manažer PR a interní komunikace AXA, hlavního partnera Světluška.

CD O nepotřebných věcech – Pohádky i pro Světlušku vydal Radioservis. Křest za účasti Arnošta Goldflama se uskuteční 4. prosince v 16.30 v Reprezentační prodejně Českého rozhlasu v Praze na Vinohradské 12. Obal a booklet CD zdobí ilustrace Petry Goldflamové Štětinové.

CD zakoupíte například v e-shopu Radioservisu, Reprezentační prodejně Českého rozhlasu, síti knihkupectví a vydavatelství Kosmas, Neoluxor, Bontonland, Kanzelsberger, Dobrovský, Barvič a Novotný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.