Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

ARMEX Oil: Zdražování benzínu bude pravděpodobně trvalejší

Investice 19.02.2015 | 10:26 0 Komentářů

V Česku se po několika měsíčním poklesu začaly zvedat ceny pohonných hmot. Je velmi pravděpodobné, že nepůjde o jednorázový výkyv, ale ceny benzínu a nafty budou na stojanech čerpacích stanic stoupat trvaleji. Zdražování ale bude pozvolnější než vývoj na burzách i předchozí pokles, uvedla dnes společnost ARMEX Oil, jeden z největších domácích distributorů pohonných hmot. (Tisková zpráva: ARMEX Oil)

„Není úplně jednoduché odhadnout, zda se nyní jedná pouze o krátkodobý výkyv a ceny benzínu a nafty se zase vrátí k poklesu. Nicméně, pravděpodobnost toho, že ceny pohonných hmot půjdou nahoru, je přeci jen větší, než možnost, že jde jen o krátkodobý výkyv. Pokud však ceny opravdu půjdou nahoru, dá se očekávat, že rychlost zdražování nebude tak razantní, jako byla předchozí vlna zlevňování,“ řeklHynek Sagan, generální ředitel společnosti ARMEX Oil.

O tom, že ceny na stojenech benzínek jsou stabilnější než vývoj na burzách, svědčí podle Hynka Sagana i současná úroveň cen na čerpacích stanicích. „Přestože ceny benzínu a nafty rostou na burzách již od poloviny ledna a jejich současná cena je zhruba o 25 procent vyšší než před měsícem, začínají se ceny na čerpacích stanicích zvedat až nyní. Důvodem je, stejně jako při zlevňování, způsob výpočtu nákupních cen, které se od aktuálních cen na burze liší,“ uvedl Hynek Sagan. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.