Pondělí 14. října. Svátek má Agáta.

APS završila převzetí společnosti VB-Leasing

Investice 17.10.2018 | 15:02 0 Komentářů

Konsorcium partnerů APS, Balbec Capital a Nomura International dokončilo převzetí firmy VB-Leasing International Holding, leasingové společnosti působící ve střední a východní Evropě. Čistá hodnota aktiv činila v okamžiku převzetí 111 milionů eur.

APS ve spolupráci se svými partnery získala mateřskou VB-Leasing sídlící ve Vídni i provozní dceřiné pobočky v Chorvatsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině a ve Slovinsku. Společnost VB-Leasing měla ve správě necelých dvacet tisíc vozidel.

Převzetí rakouského holdingu se čtyřmi leasingovými společnostmi ve Slovinsku, Chorvatsku, Srbsku a Bosně a Hercegovině potvrdilo naši roli evropského lídra v obchodu s pohledávkami. Tato akvizice navíc ukazuje, že APS zvládá vedle správy, inkasa a poradenství v oblasti pohledávek po splatnosti také management úvěrů, které jsou aktivně spláceny,“ vyzdvihl význam transakce generální ředitel APS Martin Machoň.

„Považuji za ohromný úspěch, že se nám ve spolupráci s našimi partnery podařilo dotáhnout tuto manažersky nesmírně obtížnou transakci,“ dodal investiční ředitel APS Viktor Levkanič.

Vedle globální investiční banky Nomura se na obchodu podílí také americká investiční společnost Balbec Capital, která od roku 2010 investovala téměř dvě miliardy dolarů ve čtrnácti zemích.

APS tak pokračuje v úspěšném tažení zahájeném v roce 2016, kdy společnost rozšířila svou činnost v Chorvatsku, Maďarsku, na Kypru a v Řecku.

Tisková zpráva APS

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.