CZK/€ 24.425 +0,18%

CZK/$ 23.032 +0,43%

CZK/£ 28.064 +0,09%

CZK/CHF 25.241 +0,19%

25. 10. 2016

0 komentářů

Aplikace mobilního bankovnictví Smart Banka přidává další pokročilé funkce

 


 

„Smart Banka patří mezi vůbec nejlépe hodnocené finanční aplikace pro smartphony. Je to i díky naší aktivní spolupráci s klienty a zaměstnanci, kteří nám průběžně dávají tipy na inovace. Minulý týden jsme například spustili přihlášení pomocí otisku prstu i na mobilních zařízeních s Androidem. Tím ale určitě nekončíme. Na konci listopadu představíme našim klientům další novinky,“ říká Dalibor Šajar, který je v MONETA Money Bank odpovědný za digitální bankovnictví.

Tým vývojářů MONETA Money Bank nyní pracuje na zobrazení osobního i podnikatelského účtu v rámci jedné aplikace. Klienti tak budou moci rychle a jednoduše spravovat svoje osobní, ale i firemní finance. Další chystanou funkcí Smart Banky je přidání přehledu odměn z věrnostního programu bene+. Aplikace navíc získá i mapu s partnery programu, a klienti tak najdou obchody s výhodami ještě snadněji.

Mobilní bankovnictví s osmi desítkami služeb

V rámci budoucího vývoje chce banka také vylepšit úvodní obrazovku. „Do aplikace bychom v budoucnu klientům chtěli dát i možnost načerpat půjčku nebo založit nový účet, a to bez nutnosti navštívit pobočku,“ popisuje plány Dalibor Šajar.

Současná verze aplikace umožňuje klientům MONETA Money Bank zjistit si zůstatek na běžném účtu, zobrazit historii transakcí i platebních karet nebo také zadat příkaz k úhradě. K těm zajímavějším službám pak patří například platby pomocí QR kódu, které ušetří klientovi banky čas a dovolí mu jednoduše a bezpečně zaplatit třeba fakturu.

REKLAMA

Jedna z nejžádanějších funkcí, kterou aplikace nabízí, je přihlášení pomocí otisků prstů. K přihlášení tak uživatelům stačí jediný dotek. Funkce je dostupná na telefonech iPhone od verze iOS 9 a na telefonech s operačním systémem Android 6.0.

      Smart Banka: 35 tisíc stažení za měsíc

Mobilní aplikaci od MONETA Money Bank si mohli klienti poprvé stáhnout na konci července. Během čtvrt roku zaznamenala banka téměř 80 tisíc stažení a denně přibývají další.

„Za poslední měsíc si aplikaci stáhlo nejvíce lidí. Každý den jsme zaznamenali v průměru více než 1 100 stažení,“ říká Dalibor Šajar a doplňuje další statistiky a plány: „Tři čtvrtiny klientů si Smart Banku stáhly na zařízení s operačním systémem Android, zbylá čtvrtina pak na telefony a tablety s iOS. Naším cílem bylo 50 tisíc stažení aplikace do konce října a to se nám povedlo překonat o více než 10 tisíc.“

REKLAMA

Na vývoji aplikace se podíleli i klienti

K vývoji mobilního bankovnictví Smart Banka přizvala banka testery z řad svých klientů. Zájemců o testování aplikace bylo po oslovení na Facebooku téměř 300. Z nich si MONETA Money Bank vybrala 20 testerů, kteří se poté na denní bázi podíleli na testování a vylepšování novinek v mobilním bankovnictví a také hodnocení stávajících funkcí. Začátkem října se pak testeři zúčastnili workshopu s vývojáři, na kterém vymýšleli další vylepšení.

Aplikace sbírá vysoké známky

O kvalitě aplikace nevypovídá pouze počet stažení, ale také její vysoké hodnocení. V Google Play má hodnocení 4,5 z 5. Uživatelé iOS pak ohodnotili aplikaci také velmi dobře. Smart Banka obdržela v App Storu hodnocení 4,4 z 5. Díky tomu se tak stala jednou z nejlépe hodnocených finančních aplikací pro mobilní zařízení na českém trhu.

Pozitivní hodnocení získává Smart Banka i na sociálních sítích. Její uživatelé ji hodnotí velmi kladně:

  • Apka je super, oproti té starší je to posun o 1000 %
  • Perfektní, úplně nová aplikace. Vše je přehledné a intuitivní v pěkném material designu
  • Právě jsem si aplikaci stáhl pro iOS a je to fakt paráda. Navíc mě dost potěšila implementace Touch ID :) Super. Jen tak dál!
  • Mám více účtů a i mobilních bank, ale Vaše je bezesporu nejlepší!!!  

    Loading

    Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Graf - trend - růst

Dividendové akcie místo spořicích účtů?

Spořicí účty nevydělávají. Zato akciím se daří. Navíc společnosti obchodované na pražské burze nabízejí zajímavé dividendy. Výnos nejlepší dividendové akcie dosahuje 11,4 %! To nenabídne žádná banka.

Text: Petr Zámečník

05. 04. 2017

GE Money Bank odchází… přivítejte MONETA Money Bank

Americká skupina General Electric se zbavuje svých finančních částí. Výsledkem je prodej české GE Money Bank prostřednictvím IPO na pražské burze – a její změna na MONETA Money Bank. Co se změní pro klienty a jaké perspektivy mají akcionáři?

Text: Petr Zámečník

10. 05. 2016


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *