Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Aplikace mobilního bankovnictví Smart Banka přidává další pokročilé funkce

Banky 25.10.2016 | 11:43 0 Komentářů

MONETA Money Bank přidává další pokročilé funkce do aplikace pro mobilní bankovnictví: získá například přehled odměn a mapu s partnery věrnostního programu bene+. Klienti tak snadněji najdou obchody s výhodami. Smart Banka je od 22. července na téměř 80 tisíc zařízeních a uživatelé ji hodnotí jako jednu z nejlepších finančních aplikací. Na jejím vývoji a inovacích s bankou spolupracují i testeři z řad klientů. 

„Smart Banka patří mezi vůbec nejlépe hodnocené finanční aplikace pro smartphony. Je to i díky naší aktivní spolupráci s klienty a zaměstnanci, kteří nám průběžně dávají tipy na inovace. Minulý týden jsme například spustili přihlášení pomocí otisku prstu i na mobilních zařízeních s Androidem. Tím ale určitě nekončíme. Na konci listopadu představíme našim klientům další novinky,“ říká Dalibor Šajar, který je v MONETA Money Bank odpovědný za digitální bankovnictví.

Tým vývojářů MONETA Money Bank nyní pracuje na zobrazení osobního i podnikatelského účtu v rámci jedné aplikace. Klienti tak budou moci rychle a jednoduše spravovat svoje osobní, ale i firemní finance. Další chystanou funkcí Smart Banky je přidání přehledu odměn z věrnostního programu bene+. Aplikace navíc získá i mapu s partnery programu, a klienti tak najdou obchody s výhodami ještě snadněji.

Mobilní bankovnictví s osmi desítkami služeb

V rámci budoucího vývoje chce banka také vylepšit úvodní obrazovku. „Do aplikace bychom v budoucnu klientům chtěli dát i možnost načerpat půjčku nebo založit nový účet, a to bez nutnosti navštívit pobočku,“ popisuje plány Dalibor Šajar.

Současná verze aplikace umožňuje klientům MONETA Money Bank zjistit si zůstatek na běžném účtu, zobrazit historii transakcí i platebních karet nebo také zadat příkaz k úhradě. K těm zajímavějším službám pak patří například platby pomocí QR kódu, které ušetří klientovi banky čas a dovolí mu jednoduše a bezpečně zaplatit třeba fakturu.

Jedna z nejžádanějších funkcí, kterou aplikace nabízí, je přihlášení pomocí otisků prstů. K přihlášení tak uživatelům stačí jediný dotek. Funkce je dostupná na telefonech iPhone od verze iOS 9 a na telefonech s operačním systémem Android 6.0.

      Smart Banka: 35 tisíc stažení za měsíc

Mobilní aplikaci od MONETA Money Bank si mohli klienti poprvé stáhnout na konci července. Během čtvrt roku zaznamenala banka téměř 80 tisíc stažení a denně přibývají další.

„Za poslední měsíc si aplikaci stáhlo nejvíce lidí. Každý den jsme zaznamenali v průměru více než 1 100 stažení,“ říká Dalibor Šajar a doplňuje další statistiky a plány: „Tři čtvrtiny klientů si Smart Banku stáhly na zařízení s operačním systémem Android, zbylá čtvrtina pak na telefony a tablety s iOS. Naším cílem bylo 50 tisíc stažení aplikace do konce října a to se nám povedlo překonat o více než 10 tisíc.“

Na vývoji aplikace se podíleli i klienti

K vývoji mobilního bankovnictví Smart Banka přizvala banka testery z řad svých klientů. Zájemců o testování aplikace bylo po oslovení na Facebooku téměř 300. Z nich si MONETA Money Bank vybrala 20 testerů, kteří se poté na denní bázi podíleli na testování a vylepšování novinek v mobilním bankovnictví a také hodnocení stávajících funkcí. Začátkem října se pak testeři zúčastnili workshopu s vývojáři, na kterém vymýšleli další vylepšení.

Aplikace sbírá vysoké známky

O kvalitě aplikace nevypovídá pouze počet stažení, ale také její vysoké hodnocení. V Google Play má hodnocení 4,5 z 5. Uživatelé iOS pak ohodnotili aplikaci také velmi dobře. Smart Banka obdržela v App Storu hodnocení 4,4 z 5. Díky tomu se tak stala jednou z nejlépe hodnocených finančních aplikací pro mobilní zařízení na českém trhu.

Pozitivní hodnocení získává Smart Banka i na sociálních sítích. Její uživatelé ji hodnotí velmi kladně:

  • Apka je super, oproti té starší je to posun o 1000 %
  • Perfektní, úplně nová aplikace. Vše je přehledné a intuitivní v pěkném material designu
  • Právě jsem si aplikaci stáhl pro iOS a je to fakt paráda. Navíc mě dost potěšila implementace Touch ID :) Super. Jen tak dál!
  • Mám více účtů a i mobilních bank, ale Vaše je bezesporu nejlepší!!!  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.