CZK/€ 23.665 +0,17%

CZK/$ 21.955 -0,23%

CZK/£ 27.592 +0,55%

CZK/CHF 24.356 +0,50%

26. 07. 2012

1 komentář

Aplikace ČSOB a Era smartbanking je nyní dostupná i pro telefony s operačním systémem Windows Phone společnosti Microsoft

 


 

„Mám opravdu velkou radost, že se nám podařilo vytvořit zcela novou aplikaci pro chytré telefony s operačním systémem Windows Phone. Jsme tak jedni z prvních, kteří uvádí na trh bankovní aplikaci pro tyto mobilní platformy. Design byl speciálně navržen pro uživatelské rozhraní Metro. Vzhled aplikace smartbanking pro Windows Phone se proto vyznačuje plynulým chodem, jednoduchým ovládáním a uživatelsky přívětivým vzhledem. Uživatel má možnost odkudkoli a kdekoli zadat platbu, zkontrolovat zůstatky na účtu, vyhledat nejbližší bankomat či pobočku nebo se podívat na aktuální kurzovní lístek,“ říká Martin Štýber, který stál za vývojem smartbankingu v ČSOB a Poštovní spořitelně.

V oblasti tabletů přináší banka zcela nové uživatelské rozhraní pro tablety Android s verzí 3.0 a vyšší. Uživatelé těchto zařízení tak budou moci pracovat se službami smartbanking ještě pohodlněji a rychleji než doposud. Další výhody získají majitelé tzv. nového iPadu od společnosti Apple. Aplikace smartbanking pro iPad jsou totiž nově optimalizované pro displeje Retina s velkým rozlišením. Oproti stávající verzi bude tak text na displeji ostřejší a barvy jasnější.

„Také nás velmi těší, že aplikace pro operační systém Windows Phone bude dostupná
klientům ČSOB a Ery. Věřím, že si aplikaci uživatelé oblíbí, a že jim usnadní bezpečný přístup k jejich online bankovnictví. Lidé chtějí ušetřit čas a současně mít své finance pod kontrolou. A právě to je jeden z důvodů, proč vývoj takovýchto aplikací vítáme a plně podporujeme,“ říká René Keyzlar, manažer mobilní divize ve společnosti Microsoft. „Dlouhodobě se s našimi partnery soustředíme právě na aplikace, které jsou nejžádanější a nejstahovanější. V tuto chvíli nabízíme uživatelům operačního systému Windows Phone již přes 100.000 aplikací,“ dodává René Keyzlar.

Aplikace je zdarma ke stažení v aplikačním obchodě Marketplace. Přihlášení probíhá obdobným způsobem jako u internetového bankovnictví. K aktivaci stačí zadání identifikačního čísla, PINu a SMS kódu. Není tedy potřeba osobně kontaktovat banku ani přepisovat identifikační číslo telefonu – vše klient zvládne během pár minut. K dalšímu přihlášení stačí samotný PIN, což je velice rychlé, pohodlné a přesto zcela bezpečné. Bezpečnost služby totiž zajišťuje bezpečnostní klíč zabudovaný přímo v aplikaci a využívající jedinečných údajů každého zařízení – chytrého telefonu či tabletu.

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Microsoft posiluje na herním trhu

Zdroj: pixabay.com Herní trh byl tento týden vcelku překvapivé transakce. Microsoft oznámil nákup známé vývojářské společnosti. Co to znamená pro herní odvětví?

Text: Karel Pučelík

20. 01. 2022

Microsoft předstihl Apple

Zdroj: Pixabay.com Technologická společnost Microsoft se minulý týden stala nejhodnotnější firmou světa. Stejně jako dosavadní jednička Apple představila výsledky hospodaření – Microsoft odhady překonal, Apple však zůstal za očekáváním. Ve svém oboru však může mít výrobce iPhone nevýhodu, jelikož je jeho sortiment více zaměřen na hardware.

Text: Karel Pučelík

02. 11. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Laco

  26 července, 2012

  Ha ha ha
  Smart banking pre Windows Phone.
  Prehladal som Marketplace nasiel som hov…

  Čiže: Hov… hov… zlatá rybka akvárium bude ale voda v akváriu nie

  Odpovědět