Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

ANO spořitelní družstvo zavádí vlastní platební styk

ANO spořitelní družstvo přechází k vlastnímu platebnímu styku prostřednictvím přímého napojení na clearingové centrum České národní banky. Bankovní kód ANO spořitelního družstva je nově 2260. Tato změna přinese především zrychlení převodu finančních prostředků a jejich zasílání přímo na účet vedený u ANO spořitelního družstva.

ANO spořitelní družstvo pokračuje v naplňování své strategie a přechází od 4. května 2017 k vlastnímu platebnímu styku. „Se zavedením vlastního bankovního kódu 2260 dochází ke zrychlení platebního styku, naše záložna se tak zařazuje po bok bankovních domů,“ říká Ing. Petr Illetško MBA, předseda představenstva ANO spořitelního družstva.

Pro zákazníky bude tato inovace znamenat možnost zasílání peněžních prostředků přímo na účet vedený u ANO spořitelního družstva a zrychlení převodu finančních prostředků mezi bankovními účty na nejvyšší možnou míru. Příchozí platby budou poukazovány na účet ANO spořitelního družstva nejpozději druhý den po odeslání z odchozí banky, tedy o jeden den dříve než doposud.

Jak bude nyní platební styk fungovat?

Odchozí platby budou identifikovány označením a číslem účtu odesílatele platby a není potřeba, aby u nich klient v internetovém bankovnictví cokoliv měnil.

Pro příchozí platby na účet u ANO spořitelního družstva bude zákazník zadávat jen své číslo účtu a za lomítkem uvede bankovní kód 2260. Ruší se také předchozí označení 188 před samotným číslem účtu, které bude nyní např. 1947000015/2260.

Do 30. června 2017 bude možné pro příchozí platby používat původní i nový způsob platebního styku. Po této lhůtě musí však všichni zákazníci přejít na nový způsob, jinak hrozí, že platba nebude řádně připsána.

Hlavní výhody platebního styku u ANO spořitelního družstva:

  • rychlý převod finančních prostředků u příchozích plateb (zkrácení o 1 den),
  • odchozí platby identifikovány označením a číslem účtu odesílatele platby,
  • zasílání plateb přímo na účet klienta (člena družstva),
  • plánovaný další rozvoj produktů a vylepšování služeb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.