Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Analytici Fidelity International v roce 2017 očekávají vyšší výnosové sazby

Investice 21.12.2016 | 16:36 0 Komentářů

Fed zvýšil sazby o čtvrt bodu, a tím vydal signál, že Federální komise pro volný trh (FOMC) zřejmě bude v roce 2017 sazby dále zvyšovat – prognóza je zvýšení o tři čtvrtě bodu. „Výhled na další vývoj inflace zůstává pozitivní nejen kvůli pravděpodobnosti fiskální expanze a daňové reformy, ale také kvůli tlaku na růst mezd a stabilizaci cen ropy,“ říká Kasia Kiladis, investiční ředitelka Fidelity International.

„Bude-li přístup Fedu spíše vyvážený bez radikálních rozhodnutí, můžeme zřejmě očekávat, že se výnosová křivka dlouhodobě zploští,“ říká Peter Khan, portfolio manager fondu Global Credit Fidelity International. Již tradičně podle něj dochází k tomu, že se křivka zvyšování zploští zhruba v polovině cyklu, takže je zde dlouhodobě prostor pro lepší vývoj, než se očekává. Zejména to platí pro oblast úvěru, které se při zvyšování úrokových sazeb obvykle daří. „Ačkoliv krátkodobě se výnosová křivka bude možná zplošťovat, dlouhodobě můžeme očekávat vyšší výnosové sazby. Dobrým zajištěním je i alokace TIPS (pokladničních poukázek chráněných proti inflaci),“ domnívá se Petr Khan z Fidelity International.

„Současná sestava Fedu je ohledně příštího roku otevřená změně a výbor může zaujmout jak radikálnější, tak umírněnější postoj. Díky tomu musíme být neustále ve střehu,“ konstatuje Rick Patel, portfolio manager fondu US Bonds Fidelity International a dodává: „Podle našeho názoru zašly v celosvětovém měřítku výnosy z vládních dluhopisů příliš daleko a příliš rychle, proto můžeme vidět potenciál mimo USA, kde se dluhopisy vyprodávají ze solidarity se Spojenými státy.“

Tisková zpráva Fidelity International

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.