Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Americké trhy se zotavují z včerejšího poklesu

Investice 23.01.2019 | 19:24 0 Komentářů

Americké akciové trhy dnes otevřely v zelených číslech. Korigují tím včerejší pokles způsobený negativními informacemi o zpomalování světové ekonomiky a nejnižším tempu růstu HDP v Číně od roku 1990. Dnešní korekci nahrává i probíhající výsledková sezóna. Z 25 firem, které mají dnes ohlašovat výsledky prozatím reportovalo 13, z nichž 10 překonalo očekávání analytiků. Díky tomu index Dow Jones roste o 1,1 %, S&P 500 posiluje o 0,7 % a technologický Nasdaq si připisuje 0,8 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se daří všem odvětvím a zisky dosahují výše až 1,2 % v případě výrobců nezbytného zboží.

Evropské trhy se také vezou na pozitivní náladě. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně silnější o 0,4 %. Nejvíce zde rostou akcie technologických firem (+0,9 %) a realitních developerů (+0,8 %). Protipólem jim jsou energetické firmy se ztrátou 0,6 %.

Pražská burza dnes za podprůměrné obchodní aktivity posílila o 0,5 %. Ratingová agentura Fitch vylepšila svůj rating pro Komerční banku a Českou spořitelnu z A- na A se stabilním výhledem. Komerční bance, jak se zdá, tato zpráva pomohla k dnešnímu vítězství se ziskem 1,9 %. Pro Erste Group ovšem takovým přínosem nebyla, když finanční skupina dnes ztratila 0,1 %. Největším propadlíkem se stala mediální skupina CME, jejíž akcie dnes oslabily o celá dvě procenta.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.