Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Americké trhy se vzpamatovávají ze včerejších propadů

Trhy v Evropě ukončují páteční obchodování v červených číslech, když reagují na dozvuky výprodejů na amerických a asijských trzích. Vzhledem k tomu, že se Evropy prozatím netýkají americká cla tak jako Číny, nejsou páteční ztráty tak vysoké, jako byly právě v Asii. Index Euro Stoxx 600 klesá o 0,6 %. Největší ztrátu zaznamenaly finanční instituce (-1,2 %) a IT společnosti (-1 %). Menší zisky se podařilo vydobýt telekomunikacím (+0,5 %) a utilitám (+0,1 %).

Americké trhy po zahájení obchodování mírně korigují včerejší ztráty. Index S&P 500 posiluje o 0,2 %, Dow Jones získává 0,1 % a technologický Nasdaq si pohoršil o 0,2 %. V rámci S&P 500 se nejlépe vede energetickému sektoru (+1,4 %), který je tažen nahoru růstem cen ropy na světových trzích. Posilují také průmyslové podniky (+0,6 %) a výrobci nezbytného zboží (+0,5 %). Stejně jako v Evropě nejvíce ztrácejí finanční instituce (-0,5 %) a IT firmy (-0,2 %).

Pražská burza si dnes pohoršila o jedno procento. Propadlíkem a zároveň hlavním tahounem ke dnu je stejně jako včera rakouská Erste se ztrátou 1,6 %. Nedařilo se ani mediální skupině CME (-1,6 %) a ČEZ (-1,4 %). Naopak zisky se dnes může chlubit textilka Pegas (+0,5 %) a O2 (+0,4 %). Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,6 mld. CZK, což je na úrovni dlouhodobého průměru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.