Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Americké akcie po pondělní přestávce zahájily vzestupem

Investice 16.01.2018 | 17:13 0 Komentářů

Evropské akcie si v průběhu úterní seance mírně polepšily. Kolem poledne index Stoxx 600 přidával půl procenta, v odpoledních hodinách však své zisky mírně zkorigoval a v závěru dne se pohybují okolo 0,2 %. Nejvíce rostoucím segmentem jsou realitní developeři, jejichž akcie přidávají více jak jedno procento.

Snižují tak včerejší ztráty, čemuž pomáhají i klesající výnosy evropských dluhopisů. Daří se i akciím utilit (+0,8 %). Naproti tomu jednoprocentní ztráty dnes svítí u energetického sektoru, v mínusu jsou i těžaři a zpracovatelé komodit (-0,8 %).

Index S&P 500 po včerejší pauze vstoupil do obchodování růstem o 0,6 %. Všechny tři hlavní indexy přidávají okolo 0,6 % a rostou tak na nová maxima. Dnes svoje hospodářské výsledky reportovala americká banka Citigroup, která kvůli mimořádným odpisům souvisejícím s daňovou reformou spadla do červených čísel, nicméně po očištění o tento vliv by skupina skončila v zisku, který překonal očekávání. Akcie banky rostou o půl procenta.

Pražský parket dnes uzavřel se ziskem půl procenta. Skokanem dne se staly akcie likérky Stock Spirits, které vylétly o více jak čtyři procenta. Druhým nejúspěšnějším byly akcie Komerční banky se ziskem okolo jednoho procenta. Dařilo se ale i ostatním bankám, Erste si polepšila o 0,5 %, Moneta o 0,4 %. Opačný konec akciového pelotonu obsadily sázkařská skupina Fortuna (-0,8 %), pojišťovna VIG (-0,7 %) a textilka Pegas (-0,3 %). Zobchodovaný objem dosáhl necelých 400 mil. CZK, což zaostává za průměrem za poslední rok. Nevyslovení důvěry vládě Andreje Babiše tuzemský akciový trh nijak neovlivnilo.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.