Pondělí 25. října. Svátek má Beáta.

Americké akcie mažou včerejší ztráty

Investice 18.12.2018 | 20:57 0 Komentářů

Americké akcie korigují včerejší propady a za nedostatku nových zpráv si připisují zisky. Index S&P 500 tak v úvodu dnešní seance přidává zhruba půl procenta, když hlavními tahouny jsou průmyslové podniky nebo těžaři a zpracovatelé komodit, jejichž akcie posilují shodně o jedno procento. Naopak pod tíhou klesajících cen ropy se nadále nedaří energetickým společnostem (-0,7 %).

Evropský index Stoxx 600 v dopoledních hodinách ztrácel až 0,8 %, nicméně většinu ztrát se mu podařilo zkorigovat a několik desítek minut před ukončením obchodování přichází oproti včerejšímu závěrečnému kurzu o 0,3 %. Na náladě nepřidal ani dopoledne zveřejněný index Ifo podnikatelské důvěry, který zaostal za očekáváními.

Pražský parket uzavřel se ztrátou 0,1 %. Po včerejším vítězství se dnes nejsmutnějšími akcionáři stali držitelé akcií Avastu, jejich hodnota klesla o 1,9 %. Likérka Stock Spirits pak zaznamenala ztrátu 1,5 %. Naopak zisky převyšující jedno procento si připsaly akcie O2 Czech Republic (+1,2 %) a rakouské pojišťovny VIG (+1,1 %).

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.