Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Allianz vidí scénáře k Bondovi ještě dříve, než herci. V Karlových Varech představí nové pojištění pro filmaře.

Allianz pojišťovna připravila ve spolupráci s kolegy z USA a Velké Británie novinku, která potěší zástupce české kinematrografie. Na začínajícím karlovarském filmovém festivalu představí vysoce specializované pojištění pro filmové a televizní tvůrce, jež jim umožní krýt rizika stejně jako v zahraničí. Filmové a televizní pojištění Allianz pojišťovny tvoří stavebnicový systém, pokrývající specializované majetkové a finanční škody spojené s produkcí filmů. Obsahuje například pojištění dodatečných nákladů vzniklých v důsledku nemoci, úrazu nebo smrti herce v souvislosti s dokončením filmu nebo opuštěním projektu. Dále zahrnuje pojištění negativů, videopásek, fotografického materiálu, pojištění majetkových škod na rekvizitách a výpravě i pojištění těchto škod na přístrojích spojených s filmováním jako jsou kamery, ozvučení, světla, komunikační přístroje, hudební nástroje, záznamová zařízení a podobně.

Zřejmě jen málokterého návštěvníka 49. Mezinárodního filmového festivalu při sledování některé z dvou set filmových novinek napadne, jaká rizika musí při natáčení podstoupit filmová produkce. Následky různých nehod přitom mohou být katastrofální. Dočasné zastavení natáčení na pouhý jeden den může pro filmaře představovat ztrátu až čtvrt milionu dolarů. Pojišťovací makléři proto bývají mezi prvními, kteří čtou scénáře. Jejich souhlas s podobou rizikových scén je zásadní pro schválení jejich konečné podoby. S pojišťovnou pak produkce úzce spolupracuje během celého procesu výroby filmu.

A co všechno může ohrozit natáčení? Jako pojistitel Jamese Bonda se Allianz dobře orientuje v rizikách, hrozících při výrobě akčních filmů, u kterých více než kde jinde hrozí zranění představitele hlavní postavy. Možná ztráta až 250 tisíc dolarů za jeden natáčecí den při přerušení filmování by mohla být pro nepojištěnou tvorbu likvidační.

Snímky, které vznikají v zahraničí, zase mohou být ohroženy problémy souvisejícími s přepravou rekvizit a kostýmů na příslušné lokace, a natáčení ve ztížených podmínkách může znamenat riziko pro technickou výbavu – třeba když kamera přepadne přes palubu Bondovy jachty.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích
a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.