Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Allianz SE přijala Principy OSN pro udržitelné pojišťovnictví

Skupinu asi 40 členů a 30 partnerů největší inciativy pro spolupráci mezi OSN a pojišťovnami doplnila v únoru svým podpisem Principů pro udržitelné pojišťovnictví (PSI) Allianz SE. Přijetím dokumentu, za kterým stojí Finanční iniciativa Programu OSN pro životní prostředí, se společnost zavázala k aktivní a transparentní snaze o zahrnutí citlivých environmentálních, sociálních a správních (ESG) témat do svých podnikatelských aktivit.

Pravidla Allianz pro ESG záležitosti představují další milník na naší cestě s cílem stát se nejudržitelnějším pojistitelem a správcem aktiv. Naše Komise pro ESG je navrhla v roce 2012. Nyní jsme v pozici, kdy jsme připraveni dostát požadavkům PSI a spolupracovat na urychlení přijetí závazku v oblasti ESG témat v rámci našeho celého odvětví,” uvedl Michael Diekmann, předseda představenstva Allianz SE. Počínaje rokem 2014 tak budou citlivá témata zohledněna během veškerých podnikatelských aktivit Allianz kdekoli na světě.

Jedním ze základních bodů dohody je prokazatelné převzetí odpovědnosti za možné dopady vlastního podnikání, což firmy demonstrují skrze transparentní a veřejně dostupné informace o ročním pokroku v oblasti ESG témat. V Allianz bude výsledky monitorovat a na celý systém dohlížet skupina odborníků, která v roce 2013 pracovala na jeho vývoji uvnitř firmy, neboli výše zmiňovaná Komise pro ESG. Skupina identifikovala třináct citlivých oblastí, zahrnujících infrastrukturu, hornictví, ropu a plyn, zemědělství nebo lidská práva, na které se zaměří.

Allianz již v minulosti podepsala i “sesterskou” iniciativu OSN pro správce aktiv a investic, Principy pro odpovědné investování (PRI). Společnost je lídrem pojistného trhu v Dow Jones indexu udržitelnosti (DJSI).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.