CZK/€ 24.710 -0,12%

CZK/$ 23.453 -1,09%

CZK/£ 29.283 +0,78%

CZK/CHF 23.634 +0,23%

10. 01. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Allianz připravuje cestovní pojištění pro první vesmírné turisty

 


 

Každoročně kryjeme rizika více než 30 milionů cestovatelů,“ řekl Erick Morazin, ředitel produktového úseku Allianz Global Assistance. „Velmi se těšíme na naše první vesmírné turisty, kteří budou představovat novou generaci cestovatelů. Smlouva s Mezinárodním vesmírným dopravním sdružením je důkazem toho, že chceme podporovat vesmírný cestovní průmysl,“ dodal Morazin.

Allianz Global Assistance bude spolupracovat nejenom s Virgin Galactic, ale i dalšími subjekty, zabývajícími se vesmírnými lety, jako jsou Xcor a SpaceLinq. Pojištění bude vesmírné turisty krýt v souladu se sloganem Allianz, tedy od A do Z. Nepůjde tak pouze o samotnou letovou fázi, ale také o vše, co jí předchází až po návrat na zem. „Vesmír se stal jednoznačně naší novou hranicí a my chceme zajistit klid v duši všem cestovatelům, kteří ji budou chtít překročit,“ konstatuje Morazin.

Přístup Allianz Global Assistance vysoce ocenil také ředitel právního oddělení Mezinárodního vesmírného dopravního sdružení v Haagu Taras Ploshchansky. Vyzdvihl především možnost vytvořit komplexní zázemí pro pasažéry letů, vědce, ale i organizace, které se na těchto letech podílejí, zahrnující nejenom oblast právní, výzkumnou, marketingovou a komunikační, ale také pojišťovnictví.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Pojištění a válka: co by se plnilo a co ne?

Není tajemstvím, že pojišťovny uplatňují výluky. Tedy, v pojistných podmínkách vyjmenovávají situace, při kterých by bylo plnění pojišťovny zamítnuto. Má se za to, že mezi takové výluky patří i různé extrémní situace jako jsou škody vzniklé následkem válek, vzpoury, povstání, stávek, terorismu, […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 04. 2022

Podpojištění nemovitosti a jeho nástrahy

Optimisté odhadují, že ze všech majetkových smluv je jich v pojišťovnictví polovina podpojištěná. Pesimisté pak k tomu dodávají, že podpojištěných je kolem 80 procent smluv. S tím, jak se v poslední době zvyšovaly ceny stavebního materiálu, nabývá téma podpojištění další rozměr. Na […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

26. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.