Sobota 17. dubna. Svátek má Rudolf.

Allianz bude platit škody za motoristy v polopřevodu i od července, přestože ze zákona tato auta přestanou existovat

Allianz pojišťovna zaplatí škodu z povinného ručení i po 30. červnu za motoristy, kteří se ocitli v tzv. polopřevodu a ze zákona jim tak jejich automobil zanikl. Jestliže stále platí povinné ručení a se svým vozidlem i nadále jezdí, mohou s ním logicky způsobit škodu. Ochranný štít povinného ručení se jim proto Allianz rozhodla zachovat i nadále, aniž by je jakkoliv sankcionovala.

Šoféři vozidel, kteří na sebe auto ještě nezaregistrovali, ale jejichž původní majitelé už je odhlásili, by se v případě, že někomu způsobí škodu, neměli na koho obrátit. Díky patové situaci označované jako „polopřevod“ se totiž stali majiteli dle zákona neexistujících automobilů. A neexistující auta by z takového pohledu nebylo možné ani pojistit.

„Obrátí-li se na nás majitel vozu, nacházejícího se v polopřevodu, který někoho poškodil či zranil, pak od něho ruce pryč nedáme,“ vysvětluje ředitel likvidace Allianz pojišťovny Tomáš Klofát. „O naše klienty, kteří řádně plní své smluvní povinnosti a platí pojistné, se postaráme,“ doplnil Klofát. Současně Allianz očekává, že její klienti svoji situaci v následujících dnech vyřeší a vozidlo na sebe buď přihlásí na úřadech, nebo pojišťovnu budou informovat o tom, že smlouvu ruší, protože automobil už neprovozují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.