Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Allianz po bouřkách z minulého týdne volá o 30 procent víc klientů, nejčastěji z Brněnska a Znojemska

Bouřky z minulého týdne zvýšily v klientském středisku Allianz pojišťovny počty volajících klientů zhruba o 30 procent a jejich škody se zatím pohybují v milionech korun. Nejvíce jich jde na vrub přepětí, krupobití, vichřic a atmosférických srážek. Stranou nezůstává ale ani odpovědnostní pojištění, ze kterého lze zaplatit např. spadlé tašky ze střechy pojištěného majitele na zaparkovaná auta sousedů nebo spadlé stromy, které poškodily cizí pozemky.

Nejvíce peněz za pojistné událostí bude Allianz platit klientům na jižní Moravě, a to hlavně na Brněnsku a Znojemsku a také Břeclavsku a Vyškovsku. Škody však hlásí i lidé z Olomouckého a Moravskoslezského kraje, ke kterým se od pondělního rána přidávají také majitelé pojištěných domů a aut z Královehradeckého kraje a z jižních Čech. Příčinami jejich pojistných událostí jsou především poškozené střechy, spadlé ploty, nefunkční televizní přijímače a poničené antény. Bouřky z minulého týdne bezpochyby neudělaly radost ani majitelům bazénů, kterým velmi často zničily jejich zastřešení.

Při pohledu do statistik bouřkových pojistných událostí za první pololetí loňského a letošního roku vycházel během prvních šesti měsíců lépe letošek. Vloni měla Allianz 3283 těchto pojistných událostí, letos za stejnou dobu 2065. Po minulém týdnu je ale zřejmé, že tohle skóre už se vyrovnalo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.